Cestování

Kde přespat na cestě do Chorvatska

Pomalu ale jistě se blíží doba prázdnin a tedy i dovolených. A stejně jako každý rok, i letos se spousta Čechů chystá do Chorvatska, kde je to nejen příjemné, ale i výrazně levnější než v jiných exotických lokacích. Jenže pokud jedete po vlastní ose autem, možná budete váhat, kde na cestě přespat.

Chrvatsko je levné a velmi oblíbené.

Při cestě do Chorvatska letadlem je to vlastně jen otázka pouhé chvilky. Sotva vzlétnete, už téměř přistáváte. I když jedete autobusem, je to jednorázová cesta, maximálně s pár zastávkami na protažení, močení a nákup svačiny. Ale spousta lidí se do Chorvatska vydává autem. A ruku na srdce, není v moci jediného člověka celou tu trasu odřídit na jeden zátah. Buď se řidiči v průběhu střídají a jede se bez přestávky (nebo tedy jen s malými pauzami) a nebo je nutné si udělat alespoň jednu delší zastávku na přespání (pokud nemáte, s kým se u volantu vystřídat). Jak najít nejvhodnější a nejbezpečnější místo na přespání?

V autě

Pokud šetříte a máte dost velké auto (či karavan) obsazené jen malým počtem osob, můžete zvolit přespání v autě. Není to úplně nejpohodlnější, ale pokud se na to předem připravíte, máte s sebou deku, polštář, případně nějaký molitan či spacák, tak to jednu noc přežijete. K přenocování přitom stačí najít si nějaké parkoviště u čerpací stanice či odpočívadlo. Můžete někde sjet z dálnice a zastavit třeba v nějaké vesnici či městečku, kde si najdete příjemný plácek na zastavení, ale pozor, můžete za to dostat i pokutu a není to vždy úplně nejbezpečnější.

Motel

Spousta lidí volí přespání v motorestu nebo v motelu, kterých je při cestě relativně dost. Stačí jen předem si na internetu najít ten nejlepší, který se vám bude nejvíc zamlouvat a pak jet na jistotu, případně si rovnou předem rezervovat pokoj. A nebo náhodně u některého zastavíte, zeptáte se na volné pokoje, pokoj si prohlédnete a v případě zájmu na jednu noc zůstanete. Někde je možnost snídaně v ceně, jinde si ji musíte dokoupit, většinou se v těchto zařízeních klasicky vaří v restauracích, takže strádat nebudete a můžete si pořádně odpočinout před další cestou.
Cenově to není nijak závratné, cena za noc pro jednoho člověka se pohybuje většinou okolo osmi až deseti eur.

Hotel

Pokud vyžadujete větší luxus a motel pro vás není dostatečně komfortní, můžete si najít při cestě nějaký hotel. Při větších tazích a dálnicích jich tolik nenajdete, ale můžete sjet do nějakého většího města, které je opodál, a najít si tam vhodný hotel. Ten si taktéž můžete zarezervovat již dříve a jet na jisto, abyste měli jistotu, že tam bude volný pokoj. Cena je sice vyšší než v motelu, ale tomu odpovídají i služby a luxusnější vybavení.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Přečti si také

Close
Close