Nakupování

Kde platí Naše stravenka

Naše stravenka vznikla jako společný projekt obchodních řetězců Lidl a Kaufland. Poskytovatelem těchto stravenek je veřejná obchodní společnost Lidl stravenky v.o.s. Myšlenkou projektu je umožnit zaměstnancům platit stravenkami nejen v restauracích, ale také za nákup potravin ve dvou zmíněných obchodech.

Zaměstnanec může využívat jak klasické papírové stravenky, tak stravenky elektronické. Nicméně v případě stravenkové karty je uvedeno, že ji lze uplatnit kromě restaurací pouze v prodejnách Lidl. Denní limit na kartě je omezen na částku 1 600 Kč. Aby zaměstnanec mohl stravenkovou kartu plně využívat, je nutná její aktivace. Tu je potřeba provést na webových stránkách www.nasestravenka.cz. Aktivaci provádí zaměstnanec až poté, co mu je stravenková karta doručena spolu s dopisem, kde nalezne pokyny pro aktivaci karty. Co je v případě stravenkové karty velice příjemné, je fakt, že zůstatek má neomezenou platnost.

Cena stravenky pro zaměstnanec je 45 % z hodnoty stravenky. Zaměstnavatel tak přispívá částkou odpovídající 55 %. Může i více, ale částka nad 55 % z hodnoty stravenky již není dle zákona č. 586/1992 Sb. daňově uznatelným nákladem. Pro zaměstnavatele může být Naše stravenka zajímavá také tím, že zaměstnavatelé neplatí poskytovateli stravenek žádnou provizi.

Z pohledu restaurací může být příjímání stravenek tohoto typ zajímavé tím, že smlouvu o spolupráci je možné uzavřít online a výše smluvené provize činí 2,5 %, což je jedna z nejnižších na trhu. K proplacení přijatých stravenek je možné je spolu s vyplněným dokumentem („výčetkou“) odeslat na adresu společnosti Lidl stravenky v.o.s., nebo s nimi dojít na informační kiosek vybraných prodejen Kaufland. Těch je celkem sedm (4 x Praha, 2 x Brno, 1 x Ostrava).

Kde uplatnit Naší stravenku

Přímo na stránkách společnosti naleznete mapu celé republiky, kde můžete pomocí jednoduchého filtrování nalézt místa pro uplatnění Naší stravenky. Filtrovat můžete jak pro papírové stravenky, tak i pro ty elektronické. Mapa se nachází v části věnované právě zaměstnancům.

Stravenky uplatníte ve 237 prodejnách Lidlu a 127 prodejnách Kauflandu. Od srpna tohoto roku byla síť provozoven, které akceptují kartu Naše stravenka, rozšířena o provozovny Burger King, KFC a Pizza Hut.

Zdroj: www.nasestravenka.cz

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Přečti si také

Close
Close