Nakupování

Kde berou stravenky Ticket Restaurant

Stravenky patří mezi jedny z nejoblíbenějších benefitů, které si zamilovaly tisíce zaměstnanců. Jenže je vydává několik společností a ne všechny lze uplatnit ve všech podnicích či obchodech. Podívejme se proto, kde lze platit jedněmi z nejčastěji vydávaných – stravenkami Ticket Restaurant.

Stravenkami můžete platit ve většině restaurací.

Tento typ stravenek, které nesou název Ticket Restaurant, vydává společnost Edenred. Ta je nabízí jak v klasické papírové formě, tak také elektronicky jako takzvanou Ticket Restaurant Card (jedná se o plastovou kartičku podobnou kreditní kartě, na níž je nabitá určitá částka a touto kartičkou hradíte své útraty). Společnost Edenred se ovšem nesoustředí jen na trh se stravováním, ale nabízí i další benefity využitelné na různé volnočasové aktivity.

Kde uplatnit stravenky

Stravenky jsou velmi oblíbeným produktem, protože jimi lze platit namísto hotovostí vaši útratu. Využít se však dají ve většině případů jen na úhradu jídla, respektive potravin, a nápojů. Jejich hlavním využitím by mělo být placení v restauracích, stejně jako fast foodech, pizzeriích a podobných podnicích. V drtivé většině z nich uspějete. Pokud přijímají stravenky Ticket Restaurant, mají jejich symbol většinou vylepený již na vstupních dveřích, případně vám o možnosti placení řekne obsluha. Hradit stravenkami můžete celou svou útratu, počet stravenek použitelných na jednu osobu většinou není nijak omezený. Omezení existuje často ovšem ve vracení peněz, tedy že vám na stravenky vrátí pouze určitou maximální sumu (například nanejvýš 10 korun).

Obchody s potravinami

Druhou nejčastější možností, jak využít stravenky Ticket Restaurant, je platit jimi za nákup potravin. Použít se dají ve většině supermarketů, ale i v mnoha diskontních obchodech, v masnách, uzenářstvích, cukrárnách, pekárnách a tak dále. To, zda se v konkrétním podniku dá platit za nákup stravenkami Ticket Restaurant, opět často zjistíte již u vstupních dveří, kde bývá vylepená nálepka se symbolem stravenky. Informaci vám podá i prodavač či obsluha.
Platit stravenkami Ticket Restaurant lze za všechny zakoupené potraviny. Většinou se ovšem nedají uplatnit na nákup drogerie, pamlsků pro domácí zvířata, alkohol či cigarety. Některé podniky v tomto dělají ústupky a výjimky, ale neměly by.
Zejména v supermarketech často trvají na pravidle, že za jeden nákup můžete zaplatit maximálně pěti stravenkami (nezáleží přitom na tom, jakou mají hodnotu), zbytek musíte doplatit hotově či pomocí platební karty.
Co se týká vracení peněz při platbě stravenkami, opět zde bývá určité omezení, přičemž každý obchod to má jinak. Někde vám vrátí, kolik je třeba, jinde vracejí opět například maximálně 10 korun. Vhodné je zeptat se na to ještě dřív, než využijete stravenek, abyste zbytečně neprodělali.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Přečti si také

Close
Close