Nakupování

Kaufland Annaberg

V dnešní době je celý svět v mnoha ohledech propojený. Pokud se tak vydáte za nákupy do sousedního Německa, najdete tam řadu obchodů, které znáte i od nás z Česka. Jedná se o supermarkety i hypermarkety, stejně jako o hobby prodejny. A narazíte tam například i na oblíbený Kaufland, jehož pobočka se nachází například také v Annabergu.

Kaufland vznikl v Německu již v roce 1930.

Kdo trochu ovládá němčinu, nejspíš tuší, že Kaufland je původně německý řetěz (název se dá doslova přeložit jako „koupit pozemek“). Tento řetězec vznikl již v roce 1930, aktuálně spadá pod společnost Schwarz Gruppe (pojmenovanou po obchodníkovi a zakladateli Kauflandu Josefu Schwarzovi) a své pobočky má již v devíti zemích světa (kromě Německa je najdeme v České republice, Polsku, na Slovensku, v Rumunsku, Bulharsku, Chorvatsku a od roku 2018 také v Moldavsku a dokonce v Austrálii, kde jsou zatím jen dva tyto obchody).

Pobočka v Annabergu

V německém Annabergu najdete Kaufland na adrese: Am Gewerbering 2. Nakupovat zde můžete od pondělí do soboty, a to od 7:00 do 22:00. Neděle je zavíracím dnem, jak je to obvyklé v mnoha německých obchodech. Platit zde můžete eury, ale stejně tak lze využít i platební karty – přijímány jsou karty od společností Visa a MasterCard.

A stejně jako jsme v Česku zvyklí na akční letáky, tak se stejné letáky vydávají i v sousedním Německu. Stáhnout si je můžete například z internetu a předem se tak podívat, co je zrovna v daném týdnu v akci. Abychom vám ušetřili práci, dáme vám pár aktuálních typů (z letáku platného do poloviny srpna):
Toffifee (400 gramů) je v akci za 3,49 eur (namísto původních 4,29 eur)
Pepsi Cola, Mirinda či Seven Up (1,5 litru) seženete v akci za 0,49 eura (tedy o 48 procent levněji)
jogurt Activia (4×115 gramů) se dá sehnat za 1,25 eura (namísto původních 1,99 eur)
pleny Pampers (80 až 116 kusů v balení) jsou za 18,88 eur (tedy o 13 procent levnější)

Masna Kaufland

Pokud nemáte v plánu cestovat zrovna do Annabergu, najdete Kaufland ještě v mnoha dalších německých městech – v téhle zemi je totiž přes 500 jeho poboček, mimo jiné ve Weidenu, Hauzenbergu, Marienbergu, Pirně, Chamu, Hofu či v Pasově.
Zajímavostí je, že Kaufland původně nebyl supermarketem. Tento název totiž v roce 1964 dostala výrobna masných výrobků, kterou založil Josef Schwarz. Již předtím samozřejmě obchodoval s potravinami – v přelomovém roce 1930 se stal společníkem ve firmě Lidl & Co, která obchodovala s tropickým ovocem a zaměření firmy změnil na velkoobchod s potravinami. Následně firmu přejmenoval na Lidl & Schwarz KG (ano, tušíte správně – supermarket Lidl spadá také pod tuto společnost), pak se s ní stal součástí řetězce A & O-Handelskette a v roce 1968 došlo k otevření první prodejny s potravinami (jakéhosi předchůdce dnešního Kauflandu) – první skutečný ochodní dům s názvem Kaufland byl pak otevřen až v roce 1984 v německém městě Neckarsulm. Poté už společnost jen rostla, expandovala do dalších zemí a zakládala (a zakládá) další a další pobočky.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close