Praktické

Katastr nemovitostí podle jména

Katastr nemovitostí je v podstatě jakýmsi seznamem všech různých nemovitostí v České republice. Může se jednat třeba o klasické domy, stavby, anebo také o panelové domy a pozemky pro zástavbu. V katastru nemovitostí jsou zkrátka umístěny všechny stavby, které jsou oficiálně vedeny. V současné době je možné v katastru najít cokoli a díky internetu také kdykoli. Pokud se i vy právě rozhodnete, že budete chtít najít majitele konkrétního domu, pozemků či jiné nemovitosti, máte jedinečnou šanci, Stačit vám bude pouze zadat jméno tohoto člověka a budete mít vyhráno. Že nevíte, jakým způsobem se v katastru nemovitostí vyhledává za pomocí jména majitele nemovitosti. Nevadí. Rádi vám v následujícím textu poradíme.

Všichni mohou nahlédnout

Katastr nemovitostí je dnes přístupný úplně každému, kdo si potřebuje požadované informaci zjistit. Určitě na tom nic není, Stačí pouze najít příslušné webové stránky, v nichž se dá do katastru nahlédnout. Tady již pak budete ryze intuitivně navigováni tak, abyste našli to, co potřebujete. Rozhodně není nic složitého na tom, abyste zadali jméno konkrétní osoby, jež má být vlastníkem nemovitosti, kterou třeba potřebujete vyhledat. Ostatní údaje již nejsou zpravidla zapotřebí, takže máte v podstatě vyhráno. Stoprocentně se nebudete muset ani registrovat a zadávat údaje přímo o vás. Tento fakt je vynikající a celý proces vyhledávání neskutečně zrychlí.

Vše je samozřejmě zdarma

Online nahlížení do katastru nemovitostí je logicky zcela bezplatné. Pokud se tedy rozhodnete pro nahlédnutí do katastru a zjištění vlastnictví nemovitého majetku u určité osoby, pak máte jedinečnou šanci tak učinit fakticky ihned. Stačí vám jen připojení k internetu a počítač či jiné chytré zařízení. Za nahlédnutí do katastru nemovitostí, a to klidně i několikanásobné, nebudete muset zaplatit ani korunu. Služba totiž není zpoplatněna.

Výpis z katastru nemovitostí

Vcelku důležitý je mimo jiné i výpis z katastru nemovitostí. Ten si ale online jen tak jednoduše pořídit nelze. Je samozřejmě možné vytisknout konkrétní situaci včetně vlastníka dané nemovitosti. Tento dokument vám ale oficiálně bude sloužit jen stěží. V drtivé většině případů totiž potřebujete oficiální potvrzení výpisu z katastru nemovitostí. To získáte například na katastrálním pracovišti katastrálního úřadu v blízkosti vašeho trvalého bydliště. Můžete si ale také zajít na matriku obecního úřadu. Tady vám také vystaví notářsky ověřenou kopii výpisu z katastru nemovitostí. Sloužit můžete toto potvrzení především v případě zajištění hypotéky anebo jiného úvěru většího charakteru. Jinak se ale najde i spousta dalších příležitostí. Potvrzení z internetu by vám v těchto případech jistě neuznali.

Štítky

One Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close