Počítače

Jak zvětšit písmo na monitoru

Písmo na monitoru je poměrně důležité, jelikož právě jeho prostřednictvím s počítačem komunikujeme. Mnozí z nás mají ovšem velký problém různé záležitosti přečíst, jelikož písmo bývá mnohdy poměrně malé a v podstatě nečitelné. Naštěstí existuje spousta různých možností, jakými lze písmo na monitoru zvětšit a učinit jej tak mnohem větším a čitelnějším. V každém případě je třeba se soustředit přímo na tyto alternativy. Pokud je znáte, pak budete mít velké štěstí a náskok před těmi, kteří se nedovedou s malými písmeny poradit. Podívejme se tedy na možnosti zvětšení písma poněkud podrobněji, a to jak přímo v nastavení počítače, tak i v konkrétních programech. Možností je hned několik. Všechny jsou vcelku jednoduché a zvládne je realizovat každý.

Zvětšení písma na ploše a jinde

Pokud potřebujete zvětšit písmo na ploše a kdekoli jinde v rámci operačního systému, pak můžete volit alternativu, kdy zmáčknete klávesu ctrl a k ní přimáčknete další klávesy se symboly plus anebo mínus. Takto si budete moci postupně zvětšovat kompletně celou obrazovku včetně písma. Bez větších problémů si tak prohlédnete i písmo, jež bude úplně malé. Čím větší budete písmo potřebovat, tím vícekrát pochopitelně stlačíte klávesu plus. V opačném případě budete mačkat klávesu mínus. Jinak lze také bez větších potíží písmo zvětšovat anebo zmenšovat po zmáčknutí ctrl a klikání myši. Tato metoda je tako efektivní.

Zvětšete si písmo přímo na monitoru

Větší písmo můžete mít i díky tomu, že budete zvětšovat celou obrazovku za pomocí monitoru. Tady je možné ovládání buď přímo komplexní v nastavení zobrazení, nebo přímo manuální na monitoru. Tady jsou k dispozici postníky či tlačítka, jimiž budete ovládat celkovou velikost písma a také plochy. Takováto manuální tlačítka ovšem existují pouze u klasických monitorů. Notebooky jimi z drtivé většiny již nedisponují a nelze je tak v žádném případě ovládat tímto způsobem.

Najděte si rozlišení v nabídce zobrazení

Výbornou volbou je také ovládání velikosti písma přímo v nastavení konkrétního počítače. Bez větších potíží můžete ovládat písmo tím způsobem, že si zakliknete zobrazení. Toto menu se zobrazí po kliknutí pravým tlačítkem myši na plochu a stlačení nabídky Přizpůsobit. Takovéto ovládání je také velmi pohodlné a lze jej řešit bez větších potíží. V nabídce je hned několik úrovní písmen, která jsou velikostně rozdílná. V případě, že byste chtěli mít co největší písmo, musíte počítat s tím, že vám na ploše poněkud ubude místa. Obecně platí fakt, že čím menší písmo a kvalitnější rozlišení budete mít, tím logicky bude větší množství prostoru na ploše. Zařídit se tedy budete muset přesně podle toho, co budete potřebovat.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Přečti si také

Close
Close