Počítače

Jak zrušit účet Microsoft

Většina z těch, kdo vlastní počítač, má operační systém Microsoft. Ten se nachází i v některých mobilních telefonech. Pakliže máme tento operační systém, pracujeme s ním dnes a denně a využíváme všech jeho možností a zlobíme se nad jeho nedostatky. Ale k některým službám potřebujeme mít od Microsoftu zřízený přímo i účet. A může se také stát, že tento účet máme a chceme ho zrušit. Jak na to?

U Microsoftu můžete mít i svůj účet. Ale nemusíte.

Mít účet od Microsoftu má celou řadu nezpochybnitelných výhod. První je ta, že pokud máte několik přístrojů, které používají tento operační systém, můžete se do nich přihlašovat právě pomocí svého účtu a sdílíte tak na všech své dokumenty a vše, co potřebujete. Stejně tak se účet od Microsoftu používá k přihlašování do služeb Hotmail, do Windows Live a také se používá k přihlášení do herní konzole Xbox a do dalších.
Jenže mít takový účet má i jednu hlavní nevýhodu. Řada lidí se totiž bojí, že jejich data, složky a osobní údaje mohou být zneužity či ukradeny, a to právě odcizením jejich přihlašovacích údajů do účtu od Microsoftu. Nebezpečí je o to větší, že lidé jeden účet používají pro několik zařízení, takže možností zneužití je o to víc.

Jak na zrušení

Smazat svůj účet od Microsoftu samozřejmě můžete. Ale než k tomuto kroku přistoupíte, promyslete si, o co všechno tím můžete přijít – k účtu jsou totiž mnohdy vázány různé informace a soubory, o které smazáním účtu nenávratně přijdete a už vám je nikdy nikdo nevrátí. Pokud i přesto chcete účet zrušit, poradíme vám, jak na to.

  • Na jakémkoliv zařízení s operačním systémem Microsoft si zapněte internetový vyhledavač a v něm přejděte na webovou stránku: https://login.live.com/
  • Přihlaste se do svého účtu. Ujistěte se, že je to přesně ten účet, který chcete smazat (možná máte účtů více, tak ať si omylem nesmažete ten špatný).
  • Přejděte na stránku, která slouží přímo k uzavření účtu. Budete nuceni přečíst si seznam několika položek, přičemž každou musíte ručně odkliknout jako přečtenou. To aby bylo jasné, že jste srozuměni s tím, o co právě přicházíte a co už nebudete moci dále používat.
  • Nakonec musíte rozkliknout rolovací menu, kde je třeba vybrat důvod, proč účet rušíte. Nemusí to být váš skutečný důvod, ale je třeba jednu z možností vybrat.
  • Následně můžete kliknout na konečnou možnost: Označit, že se má účet uzavřít.

Odstranění ze zařízení

Pakliže nechcete smazat celý svůj účet od Microsoftu, ale chtěli byste ho jen odebrat z některého svého zařízení (třeba právě z důvodu, že se bojíte o bezpečnost svých dat), je to samozřejmě možné. Klikněte na nabídku Start, pak na Nastavení, posléze na Účty a pak na možnost E-mailový účet a účet aplikace. Najděte tam oddíl nazvaný Účty používané e-mailem, kalendářem a kontakty. Z něj vyberte zvolený účet a klikněte na možnost Spravovat. Pak už stačí jen zvolit Odstranit účet z tohoto zařízení a potvrdit to posléze ještě jednou kliknutím na Odstranit.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close