Jak zrušit Patreon
Objednat si nějakou službu bývá v dnešní době velmi snadné. Zvlášť pokud funguje na webu nebo jde o aplikaci, tak je postup objednání a placení velmi jasný a pochopí ho i ten, kdo to ještě nikdy nedělal. To je navíc jeho princip – nikdo nechce zájemce odradit složitým vyplňováním milionu údajů. Úplně jinak to ale bývá s rušením služby. Proto se v tomto textu podíváme, jak zrušit Patreon nebo některá jeho předplatná.
Možná jste o Patreonu ještě nikdy neslyšeli. Nebo jste to slovo zaslechli, ale neumíte si úplně přesně představit, co to je. Nějaká aplikace do chytrého telefonu? Časopis? Kdepak. Patreon je internetová platforma, která má za cíl sdružovat tvůrce z různých (zejména kreativních) oborů a jejich fanoušky. Dokáže je vzájemně propojovat a tvůrci mají ke svým příznivcům rázem mnohem blíž. A k čemu je to dobré? K tomu, že základním principem Patreonu je sponzoring umělců přímo od jejich příznivců.
Proč si založit účet na Patreonu?
Ještě než se dostaneme ke způsobu, jak si zrušit svůj účet na službě Patreon, podíváme se na to, proč si ho máte vůbec zakládat a jak to funguje. Pokud jste vývojářem, celebritou, tvůrcem, malířem, spisovatelem a nebo někým podobným, kdo se snaží dostat k lidem svou službu či své výrobky, je pro vás účast na Patreonu skoro samozřejmá. Díky němu se dostanete ke svým příznivcům mnohem blíž než kdekoliv jinde.
Co se týká „běžných“ lidí, kteří nic neprodukují, ale zajímají je díla a výtvory ostatních, tak ti díky registraci mají šanci nahlížet téměř pod ruce umělcům, sledovat své oblíbené celebrity a dozvědět se třeba o vývoji nových programů či aplikací. Mohou si se svým oblíbeným umělcem psát, ptát se ho, jsou mu rázem o dost blíž. A pokud mají zájem o jeho výtvory, je tato platforma ideální místem, kde se mohou společně domluvit, jak a kde se dá umělcovo dílo zakoupit.
Princip dobročinnosti
A co když nechcete nic kupovat a jen byste chtěli svého umělce podporovat v jeho tvorbě a dodávat mu motivaci a odhodlání pokračovat dál, i když se mu zrovna teď třeba nedaří? Tak ho můžete prostřednictvím Patreonu doslova sponzorovat – například pokaždé, když vytvoří něco nového, pošlete mu nějakou finanční částku (a to aniž byste si cokoliv kupovali).
Základní myšlenkou Patreonu je totiž dobročinnost a vzájemná podpora a souznění stejně naladěných lidí. Stáváte se doslova patronem vybraných umělců a snažíte se je podporovat na jejich často nelehké cestě.
Jak zrušit Patreon v aplikaci?
Myšlenka platformy Patreon je samozřejmě zajímavá a pro umělce velmi výhodná. Ale může se stát, že i když jste v minulosti rádi někoho finančně podporovali, teď jste se dostali do situace, kdy peněz není nazbyt a musíte se uskromnit. Takže jste se možná rozhodli svůj účet na Patreonu zrušit nebo zrušit některá předplatná. Jde to? Samozřejmě, že ano.
Postup je takový, že se nejdřív přihlásíte do aplikace Patreonu a najdete na svém profilu možnost „Account“. Na tu kliknete a poté kliknete na své vlastní jméno, které se před vámi zobrazí. Dostanete se na stránku s předplatnými a uvidíte, jaká předplatná máte aktuálně v běhu. Můžete se rozhodnout, která z nich zrušit nebo zrušit třeba všechna naráz.
Ke zrušení předplatného na Patreonu stačí pouze kliknout na ikonu tužky, která je vedle každého z nich, načež se před vámi zobrazí možnost „Edit or Cancel membership“. A potvrďte.
Zrušení předplatného na počítači
Výše uvedený postup rušení Patreonu je platný pro jeho aplikaci. Ale možná ji nepoužíváte a přihlašujete se přes webový prohlížeč. V tom případě je postup, jak zrušit Patreon, trochu odlišný.
Po přihlášení do svého účtu najděte ikonu svého profilu (na stránce vpravo nahoře) a pak klikněte na možnost „Manage memberships“. Opět se dostanete na stránku s aktuálně funkčními předplatnými, z nichž si můžete vybrat ta, která chcete zrušit nebo změnit. Uděláte to tak, že vedle jména předplatného kliknete na „Edit“ a poté zvolíte „Edit or Cancel Membership“. Dále postupujete stejně jako v aplikaci.
A úplně stejně je možné zrušit i kompletně celý svůj účet na Patreonu. Je třeba kliknout na „Privacy policy center“ a poté na „Make a Privacy Request“. Poté zvolíte možnost „Erase“ se symbolem odpadkového koše. A je hotovo.
Foto: Pixabay