Praktické

Jak zjistit telefonní číslo

Každý z nás jistě zná situaci, kdy má na svém mobilním telefonu nějaký hovor z čísla, které je mu neznámé. Jedná se tedy o zcela běžnou situaci, která nemusí být nijak výrazně nebezpečná. Volat vám totiž může třeba váš známý, který si pouze změnil telefonní číslo třeba v důsledku změny operátora anebo jen větší ochrany svého vlastního soukromí. Pokud tento fakt zjistíte, pak je pro vás situace ideální. Nemusíte totiž fakticky vůbec nic řešit. Číslo si jednoduše uložíte a příště již nebudete překvapeni tím, že by vám mohl volat někdo neznámý. Pokud ovšem jde o jiné číslo někoho, kdo by vás mohl obtěžovat, situace se může zkomplikovat. Hodně důležité je tedy přesně zjistit, kdo vám vlastně volal. Jak tedy na to?

Můžete zavolat nazpět

Asi nejjednodušší metodou zjištění neznámého čísla je jeho opětovné vytočení. Díky němu se můžete dovolat osobě, která si s vámi přála hovořit. V případě, že nemáte podezření, čí vlastně číslo může být, se toto rozhodně nedoporučuje. Můžete se totiž dovolat podvodným společnostem, jež dokážou vaše číslo zneužít tak, že si naúčtují za příchozí hovor neskutečné peníze. Během několika vteřin hovoru můžete přijít o poměrně vysokou hotovost, což není logicky vůbec příjemné. Je bohužel doložené, že spousta takovýchto podvodných společností u nás existuje a snaží se tímto způsobem dostat z lidí peníze. Dovolat se také můžete některým podvodníkům, kteří se s vámi budou snažit udržet hovor, jenž bude také nadstandardně zpoplatněn. Z účtu se vám takto odčerpají také nemalé finanční částky.

Podívejte se na internetu

Telefonní čísla si budete moci zjistit klidně i na internetu. Právě tady totiž existuje seznam nevyžádaných nebezpečných hovorů. Když se tedy podíváte na číslo, z něhož vám bylo voláno a porovnáte jej s čísly v tomto seznamu, možná se dopracujete k tomu, že se budou shodovat. V tom případě budete mít jasno o tom, kdo vám volal a v žádném případě nebudete volat zpět. Většinou se jedná právě o podvodníky, kteří chtějí vymámit z lidí peníze. Zjištění tohoto cizího čísla vás nebude stát ni korunu. Weby nabízející tuto službu totiž nejsou nijak zpoplatněny a jedná se o služby zcela zdarma. Když některou z těchto internetových stránek navštívíte, uvidíte, že těchto telefonních čísel není nijak málo. Bohužel podvodníků je na světě hodně.

Řešení za asistence Policie ČR

Jedinou institucí, která může monitorovat hovory u operátorů je Policie České republiky. V případě potřeby se na ni můžete pochopitelně obrátit. Otázkou zůstává, jestli na vás bude mít dané oddělení dostatek času. Neznámá čísla totiž nemusejí, jak již bylo ostatně konstatováno, znamenat nějaké extrémní riziko. Policie by se ale vaším případem ze zákona zabývat měla.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close