Počítače

Jak zapnout bluetooth na notebooku

Funkce bluetooth byla ještě nedávno doménou mobilních telefonů a lidé si díky ní mohli snadno a zdarma přeposílat různé obrázky, videa, melodie a další soubory. V dnešní době u mobilních telefonů ustupuje do pozadí, ale nachází se i v noteboocích. Jenže leckdo netuší, jak ji v nich najít a zprovoznit.

Funkce bluetooth má nejlepší časy za sebou, ale pořád se využívá.

Kdo má chytrý telefon s přístupem na internet, ten si po nějakém bluetooth ani nevzdychne. Tato funkce je mu téměř k ničemu. Ale nastanou situace, kdy ji přece jen může nebo potřebuje využít – například pokud se setká s někým, kdo v telefonu nedisponuje internetem, ale kdo od dotyčného potřebuje přeposlat nějaký soubor. Posílat ho pomocí SMS či MMS je příliš drahé, proto je ideálním pomocníkem právě bluetooth. Nemluvě o tom, pokud potřebujete nějaký soubor rychle, bezdrátově a bez pomoci internetu dostat z telefonu do počítače (nebo naopak).

Jak na zapnutí

Pokud jde mobilní telefon, tak je zapnutí bluetooth poměrně jednoduché. Většinou je tato možnost už v základní nabídce nastavení telefonu a jediným stiskem displeje (nebo stisknutím pár tlačítek) funkci buď zapnete, nebo vypnete. Když nevíte, kde bluetooth ve vašem telefonu najdete, ideální je zabrousit přímo do položky „Nastavení“ a tam už ho dohledáte.
Co se týká notebooků (stolní počítače nyní řešit nebudeme, ale pokud mají bluetooth, je zapínání obdobné jako na noteboku), je pro neznalého člověka hledání podstatně složitější. I když kdo chce, ten si poradí a najde. Stačí si otevřít políčko pro vyhledávání (bývá u nabídky Start či jako symbol lupy na dolní liště obrazovky) a napsat do něj slovo „bluetooth“. Vzápětí už tuto funkci máte, stačí ji rozkliknout a pak si jen vybrat, zda ji chcete vypnou či zapnout, případně zvolit další možnosti.
Pokud bluetooth využíváte často, je vhodné „přetáhnout“ si ho na pracovní plochu, kde bude stále po ruce. Případně se jeho ikona dá schovat do nabídky, kterou najdete pod nenápadnou šipkou na pravé straně dolní lišty, a to vedle ikonek znázorňujících internetové připojení či hlasitost. Stačí pak rozkliknout tuto šipku, v nabídce najít modrý symbol označující bluetooth a levým tlačítkem rozkliknout celou nabídku této funkce.

Funkce bluetooth

Bluetooth je tak oblíbený možná i proto, že je jednoduchý na ovládání. Dá se tam zkrátka zadat (či odkliknout) jen několik základních pokynů. V první řadě jde o zapnutí či vypnutí, aby vaše zařízení bylo dohledatelné pro ostatní uživatele, případně abyste s touto funkcí vůbec mohli pracovat. Můžete si zde také nastavit, zda chcete být pro ostatní zařízení viditelní nebo i přes zapnuté bluetooth neviditelní. Stejně tak lze váš přístroj s přístrojem někoho jiného spárovat, takže při dalším využítí se už nemusíte zdlouhavě vyhledávat, ale vaše spojení je vám okamžitě nabídnuto k dalšímu využití.
Pak už si v podstatě jen vybíráte ze dvou zásadních funkcí – buď zakliknete, že chcete přijmout nějaký posílaný soubor, nebo naopak nějaký soubor vyberete vy a odešlete ho na spárované zařízení. Pokud soubor přijímáte, nezapomeňte akorát po jeho přijetí v počítači potvrdit, že ho ukládáte. Pokud to neuděláte, můžete s přeposíláním začít znovu.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Přečti si také

Close
Close