Reklamní články

Jak vyzrát na dluhy

Dnešní doba je vlastně dobou dluhů. Statistická čísla ukazují, že české domácnosti dohromady dluží i přes bilion korun. Není divu, protože lidé si půjčují vlastně na cokoliv. Velký podíl dluhů tvoří hypotéky, dále jsou to půjčky na vybavení bytu, na automobil a třeba i na dovolenou. S množstvím dluhů ale také roste počet exekucí. Mnoho lidí si totiž neumí spočítat, zda na splátky budou reálně mít, takže se dříve či později dostanou do dluhové pasti. Máte dluhy a začínáte mít problémy? Potom si pozorně přečtěte tento článek – dozvíte se, jak si s dluhy poměrně snadno poradit!

Neschovávejte se! Dluhy si vás najdou všude!

Obrovskou chybou je, když se budete před dluhy schovávat. To že si nevyzvednete upomínku, ještě neznamená, že dluh neexistuje. Právě naopak – koledujete si tím o ještě větší problémy. Pokud dluhy máte, musíte se k nim postavit čelem. Praví rada tedy zní: pokud dlužíte a máte problém se splácením, okamžitě o tom svého věřitele informujte. Nemusíte se bát – banky jednají vstřícně a mohou s vámi domluvit individuální splátkový kalendář. Nemyslete si, věřitelé o vás vědí – posloužit jim k tomu může například insolvenční rejstřík fyzických osob i jiné online seznamy dlužníků.

Řešit půjčku půjčkou?

Mnoho dlužníků se uchyluje k tomu, že řeší půjčku půjčkou. Toto jednání je krajně nezodpovědné a může vést ještě k většímu zhoršení situace. Nikdy si na pokrytí stávající půjčky neberte půjčku jinou! Jediným dobrým řešením může být konsolidace půjček – tedy sloučení více půjček do jedné. Tím je možné ušetřit na úrocích. Půjčku pomůže vyřešit i dlužní úpis, v jeho případě je možné splacení dlužné částky odložit až o několik let. Záleží vždy na domluvě obou stran.

Měli byste být připraveni

Abyste se do dluhové pasti nedostali, vždy byste měli mít nějakou finanční rezervu. Výborně mohou posloužit například spořící účty, na které si můžete pravidelně ukládat peníze a v případě potřeby je kdykoliv použít.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close