Ostatní

Jak vyčistit mince

Mince by měly být při provádění plateb čisté, a to hned z několika důvodů. Tím prvním je stoprocentně identifikace konkrétního kusu platidla. Pokud je mince značně znečištěná, není možné zjistit, jakou má hodnotu a jestli je skutečně momentálně platná. Velmi důležitá je její čistota tedy hlavně kvůli tomu, aby minci vůbec konkrétní obchodník přijal. Dále je nezbytné, aby byla mince čistá, kvůli tomu, aby neznečistila interiér peněženky jejího majitele anebo jiná místa při realizaci transakcí. V současnosti je možné pochopitelně mince při menším znečištění pouze setřít hadříkem, nicméně i silnějších skvrn, které již nemají charakter nějakého jednoduchého znečistění, je zapotřebí použít speciálních čistidel a postupů. My se soustředíme na některé možnosti vyčištění mincí, které by v praxi měly fungovat.

Kyselina citrónová a její možnosti

Poměrně často se při čištění mincí prosazuje kyselina citrónová. Její účinky jsou známé a vynikající je především fakt, že je bez větších potíží dostupná fakticky všude. Důležité je zejména přichystání si toho správného nálevu, který bude mít dostatečnou kyselost. Stačit by vám měl například ocet. Ten patří mezi vynikající pomocníky i při čištění koupelny a míst, která jsou zanesena vodním kamenem. U octa je vhodné nechat jej určitou dobu působit. Pokud tedy minci přímo namočíte do octa anebo do roztoku, jehož bude základem, určitě se setkáte s tím, že nečistoty pak půjdou bez problémů rychle a efektivně odstranit. Výbornou volbou je i samotná kyselina citrónová, které se nachází třeba přímo v citronu. Pokud k ní navíc přidáte sůl, celý proces se značně urychlí a veškeré nečistoty budou odstraněny doslova expresně.

Coca Cola jako univerzální prostředek

Asi velmi složitě bychom hledali domácnost, ve které se nenachází Coca Cola. Tento známý slazený nápoj je velmi oblíbený a spousta lidí si jej dává k obědu anebo i k jiným příležitostem. Pokud jste ochotni trochu Coca Coly obětovat na vyčištění mincí, uděláte dobře. Její účinky jsou také znatelné. Obsahuje také určité množství kyselin, které se aktivně podílejí na vyčištění povrchu konkrétní mince. Určitě není od věci nechat mince v roztoku, jehož je tento nápoj základem minimálně 30 minut. Díky tomu dojde k jejich narušení a odstranění.

Speciální prostředky

Výbornou volbou mohou být i speciální mycí prostředky, které jsou určeny na zašlou špínu. Jmenovat bychom mohli především Cif, který je známý svými univerzálními účinky. Díky obsahu malých pevných částeček dokáže dokonale narušit celkovou homogenní strukturu nečistot a ty budou následně odstraněny kompletně. Jinak ale existuje i spousta dalších čističů. Nevýhodou je jejich vysoká cena, na kterou byste se měli bohužel připravit.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close