Počítače

Jak vyčistit klávesnici notebooku

Počítače a notebooky všeobecně poměrně trpí z hlediska prachu a také nejrůznějších částeček, které se mohou usadit přímo na klávesnici, anebo v jejich útrobách. Problém s čištěním notebooku nastane nejednomu z nás a je třeba jej poměrně rychle řešit. V případě zanedbání čištění klávesnice přenosného počítače může dojít k minimalizaci její funkčnosti a také k zanesení dalších velmi důležitých součástí počítače. Tím pádem bude nutné tyto součásti vyměnit a bude to člověka stát nemalé finanční prostředky. Soustřeďme se tedy na možnosti čištění klávesnice na notebooku a také na doporučovanou frekvenci jeho realizace. Třeba se i vy inspirujete a budete mít díky našim radám svůj přenosný počítač dlouhodobě udržovaný.

Nasucho, či namokro?

Pokud si budete chtít vyčistit klávesnici doma, určitě se můžete pustit buď do mokrého anebo do suchého čištění. Suché je pochopitelně mnohem jistější, jelikož víte, že se mokré kapky vody nedostanou do útrob počítače, kde by mohly napáchat nemalé škody. I proto se vyplatí vsadit právě spíše na suchou variantu. Stačit by vám měl jen antistatický hadřík, kterým klávesu po klávese postupně vyčistíte tak, že bude notebook vypadat jako nový. Výbornou volbou je nákup nejrůznějších sprejů a pěn, které jsou přímo určeny na čištění klávesnice počítačů. Pravda je taková, že vás budou stát nějaké ty peníze, nicméně čištění bude mnohem kvalitnější a ve finále efektivnější. Výborné jsou hlavně nejrůznější pěny, které nesou příliš mokré a dokážou odstranit i silněji znečištěné povrchy klávesnic. Mokrou variantu si raději nezkoušejte. Když se voda dostane dovnitř počítače, napáchá mnohdy i nevratné škody.

Profesionální čištění je jistota

Chcete-li mít vše bez práce a s minimální námahou, vsaďte na profesionální čistění v opravně notebooků. Budete mít minimálně jistotu v tom, že bude počítač dokonale vyčištěný po všech stránkách a také, že nezmizí data a nedojde k jeho poškození. Technik navíc celý notebook rozmontuje a pohodlně se tak dostane ke všem jeho součástem. Bez potíží vyčistí i prostor pod klávesnicí, který bývá obecně nejvíce znečištěný a kam se obyčejným hadříkem dostanete jen velmi složitě. Stoprocentně bude také počítač vyčištěn poměrně rychle, jelikož dané firmy dávají svým zaměstnancům relativně krátké termíny. Uživatel totiž často chce svůj notebook zpět, aby na něm mohl opětovně pracovat.

Pravidelná frekvence čištění

Určitě není od věci čistit notebook pravidelně, a to minimálně několikrát ročně. Jednou za rok by měl putovat do speciálního servisu, kde jej technik vyčistí dokonale, a to nejen klávesnici, ale i ostatní jeho součásti. Získáte tím jistotu kvalitního vyčištění a další dlouholeté funkčnosti notebooku.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close