Počítače

Jak seřadit programy na televizi LG

Jakmile si pořídíte novou televizi, musíte ji naladit. Jinak se budete dívat jen na prázdnou obrazovku. Ale programy si musíte přeladit třeba i ve chvíli, kdy přibudou nějaké nové – nebo kdy vám vypadne na delší dobu proud. Jak seřadit programy na televizi LG?

Seřadit programy na televizi LG není složité.

Většina moderních televizí je si podobná. Ať už tedy máte televizi LG, Sony, Otawa nebo jinou, postup bývá vždy skoro stejný. A pokud nejste úplně neznalí a už jste nějakou televizi někdy ladili, je pravděpodobné, že na to intuitivně přijdete i sami. Dálkové ovládání k televizi totiž není tak složité a nemusíte se bát, že uděláte chybu a o program třeba nenávratně přijdete. To se stát nemůže a ovládání a nastavování televizí je celkem „blbuvzdorné“. Podívejme se ale přesto podrobněji, jak seřadit programy na televizi LG.

Nejprve programy nalaďte

Než se dáte do řazení televizních programů podle svých vlastních preferencí, je potřeba nejprve je mít všechny naladěné. Neboli – televize musí být schopna přijímat všechny dostupné kanály. Pokud není, nejprve je nalaďte. To je celkem jednoduché a nejsnazší je použít funkci automatického ladění. Na dálkovém ovladači vaší televize LG nejprve stiskněte tlačítko se symbolem ozubeného kola. Pak na televizi vyberte ikonku se třemi tečkami a popiskem „Všechna nastavení“. Následně zvolte možnost „Obecné“, pak „Kanály“, poté „Ladění kanálů“. Dále už jen stačí potvrdit možnost „Start“ a čekat, až se všechny dostupné kanály naladí.

Proč seřadit programy na LG?

Pokud si necháte naladit kanály automaticky, je to výrazně jednodušší a rychlejší. Nicméně, v televizi se vám také řadí automaticky a nejspíš úplně jinak, než jak je máte v oblibě. Leckterý kanál navíc může být v nabídce i dvakrát nebo třikrát. Právě proto je poté vhodné přejít k manuálnímu řazení kanálů v televizi LG, abyste si jejich pozici dobře zapamatovali.

Nejsledovanější na začátek

Než se dáte do řazení kanálů na televizi LG, zamyslete se nad tím, jak je hodláte mít seřazené. Pryč jsou ty časy, kdy na televizi byly jen čtyři kanály – ČT 1, ČT 2, Nova a Prima. I když nemáte kabelovou televizi nebo satelit, můžete mít klidně 30 kanálů. A určitě je všechny nesledujete. Takže je ideální dát si na přední pozice ty, které zapínáte nejčastěji. A určit jim nějaké logické pořadí. Ty, co nesledujete, ani zdlouhavě řadit nemusíte a ponechte je v zadní části seznamu.

Jak seřadit programy na televizi LG?

Nyní se podívejme, jak na to – jak seřadit programy na televizi LG. U televizí jiných výrobců bude postup ale velmi podobný, proto se tímto manuálem můžete také inspirovat. Jak tedy? Zaprvé – hledejte pokyny v papírovém manuálu výrobce televize. Zadruhé, můžete si tento manuál dohledat i na webových stránkách výrobce televize. Zatřetí – použijte náš návod:
Postup je podobný jako u ladění kanálů – nejprve stisknete na ovladači tlačítko s ozubeným kolem, pak vyberete na obrazovce symbol se třemi tečkami, zvolíte „Obecné“ a potom „Kanály“. Dále je potřeba vybrat možnost „Správce kanálů“ a pak potvrďte „Režim editace“.

Posouvejte kanály podle svého

Před sebou vidíte seznam všech kanálů naladěných ve vaší televizi LG: Můžete si vybrat jakýkoliv kanál a libovolně ho šipkami nahoru a dolů tisknutými na dálkovém ovládání přesouvat nahoru nebo dolů. Případně máte možnost ihned k danému kanálu přiřadit číslo, pod nímž se bude na ovladači zobrazovat.
Než si seřadíte všechny kanály v televizi LG, chvíli vám to potrvá. Ale odměnou vám bude přehledný seznam, ve kterém se snadno zorientujete. Nadbytečné kanály navíc můžete v tomto kroku mazat. A pokud posléze usoudíte, že seřazení není dokonalé, můžete ho kdykoliv zase změnit.


Foto: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přečti si také
Close
Back to top button