Praktické

Jak se obléci do divadla?

Podzim je obdobím, kdy se to v divadlech zajímavými představeními jen hemží. Společenské události jsou zkrátka v plném proudu. Chystáte se v nejbližší době do některého z městských divadel? Nebo dokonce plánujete navštívit naše nejvýznamnější, tedy Národní divadlo? Pak musíte pečlivě volit oděv, který si k této příležitosti obléknete. V čem do divadla ano a jaké oblečení nechat raději doma?

Džíny nechte doma

Návštěva divadla je stále považována za společenskou událost. A k ní tedy i patří možnost dát se pořádně do gala. Vždyť kdy jindy máme možnost (zejména dámy) se pořádně vyšňořit. Bohužel mnoho lidí na etiketu a slavnostnější prostředí nedbá, není výjimkou vidět v divadlech džíny, trička, košile s krátkým rukávem, tenisky, minisukně nebo i batoh. Existují alternativní scény, které možná podobný „dress code“ snesou, běžné kamenné divadlo či snad Státní opera však nikoli.

Velké premiéry ve velké róbě

Na běžné divadelní představení se ve velké večerní nechodí. Tento oděv (tedy pro dámy dlouhé večerní šaty a pro pány smoking) je určen jen velkým slavnostním premiérám. Pokud vás právě podobná akce čeká, zejména v Národním divadle či Státní opeře, dejte si na svém vzhledu opravdu záležet.

Na běžné představení společenský oděv

Chystáte-li se na večerní představení do některého z městských divadel, měl by být u mužů samozřejmostí tmavý oblek, jednobarevná košile (nemusí být nutně bílá) a tmavé, uzavřené šněrovací boty.

Dámy mají možností trochu více. Ideální jsou ale malé černé (tedy společenské šaty sahající ke kolenům či kousek pod) či koktejlky. Dorazit můžete i v elegantním kostýmku, a to jak kalhotovém, tak se sukní. Na nohy dam patří ideálně lodičky, případně jiné uzavřené! boty na alespoň nižším podpatku. Punčochy jsou nezbytností. Kabelka by měla být malá, decentní.

Pokud vás čeká představení dopolední či odpolední, nebo jdete navštívit malé komorní divadlo, můžete z dress codu ještě maličko slevit – dámám stačí společenské kalhoty či sukně (v odpovídající délce) a slavnostní vršek. Pánové by měli sáhnout po vycházkovém obleku (může být i světlý), kravata není nutností.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Přečti si také

Close
Close