Počítače

Jak restartovat televizi LG

Ačkoliv řada z nás už má chytrou televizi schopnou komunikovat přes internet, i takové zařízení může mít svůj špatný den. Stejně jako starší televize. Pokud s vámi tedy vaše televize odmítá komunikovat, je nejlepším řešením restart. Jak restartovat televizi LG?

Restartu televize LG se nemusíte bát.

Některé televize mají ještě zapínací tlačítko umístěné přímo na spodní části obrazovky. Ty modernější už jím nedisponují. Pokud na vašem modelu televize LG (nebo televize jiného výrobce) takové tlačítko máte, bývá nejjednodušší restartovat televizi jeho prostřednictvím. Tlačítko stiskněte a držte ho po dobu pěti sekund (stačí pomalu napočítat do pěti). Poté ho pusťte. Některé televize vám v tu chvíli na obrazovce ukážou i nápis Vypnutí – a po chvíli by se měla televize sama zase zapnout. Pokud to ta vaše neumí, zhruba minutu až dvě vyčkejte a pak televizi zapínacím tlačítkem klasickým způsobem zapněte.

Odpojení od zdroje

Ať už má vaše televize jakýkoliv problém, restart ho často vyřeší. A nemusíte nijak zdlouhavě přemýšlet, jak televizi restartujete s pomocí ovladače. S ním to totiž nezvládnete. Televizi vypněte. Pokud ovladač nereaguje a nejde to, nechte ji zapnutou. Pak najděte zásuvku, k níž je televize připojená a vytáhněte z ní zástrčku. Tím je restart televize LG nebo jakékoliv jiné skoro hotov. Takhle prosté to skutečně je.

Chvíli vyčkejte, pak zapněte

Televizi LG ani jinou ihned zase nepřipojujte. Aby se mohla restartovat, potřebuje k tomu určitý čas – neboli, po určitý čas nesmí být připojena ke zdroji elektrické energie. Proto je vhodné vyčkat jednu až dvě minuty a teprve poté ji klasickým způsobem opět připojit do síťové zásuvky. Nemusíte se bát, tímto krátkým restartem nepřijdete o své naladěné programy, stažené aplikace ani žádná jiná data. Na to by televize musela být odpojena mnohem déle – po krátkém restartu by si vše měla dál „pamatovat“.

Zapněte a vyzkoušejte

Televize se pravděpodobně sama nezapne. Jakmile ji tedy připojíte k síti, běžným způsobem ji zapněte dálkovým ovladačem. Pokud to nejde, zvažte, jestli není chyba spíš v dálkovém ovladači (například jestli nemá vybité baterie nebo není rozbitý po pádu). Pokud lze televizi normálně zapnout, vyzkoušejte její funkce a přepínání programů. Vše by mělo fungovat stejně dobře jako vždy.

Reset televize

Pokud se televize zasekne nebo se v ní vyskytne jiná chyba, je restart dobrým způsobem, jak ji opět přivést k rozumu. Ale pozor, nesmíte si v tu chvíli splést restart a reset televize LG. To je totiž něco diametrálně odlišného. Restart značí, že ji odpojíte od zdroje, pak zase připojíte a vše funguje stejně jako předtím. U resetu ji vrátíte do továrního nastavení – tedy do okamžiku, kdy jste si ji koupili a poprvé doma rozbalili a připojili do sítě. Resetováním televize LG v ní vymažete všechny uložené kanály, aplikace a další používané funkce, které v ní původně nebyly nastaveny.

Jak na reset televize LG?

Nemusíte se ale bát, že odpojením televize LG ze zásuvky nastane její reset. Ten provedete jen s pomocí dálkového ovládání, a to tak, že na dálkovém ovládání stisknete tlačítko s ozubeným kolečkem, na obrazovce pak zvolíte ikonu se třemi tečkami (Všechna nastavení), dále vyberete možnost „Obecné“, pak „Systém“ a nakonec zvolíte „Obnovit počáteční nastavení“. Než to uděláte, třikrát si to dobře promyslete, protože vaše volba už nepůjde vzít zpět. Ale faktem je, že i to může vyřešit různé problémy s televizí LG. Jen vás pak bude čekat naladění kanálů, seřazení kanálů podle vašich zvyklostí nebo stahování chtěných aplikací a další nastavování televize.


Foto: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button