Počítače

Jak propojit notebook s TV

Ještě nedávno vedle sebe počítače a televizory existovaly jako dvě samostatné jednotky a nikdo z nás neměl potřebu je jakkoliv propojovat. Jenže dnes je situace zcela odlišná a s nástupem chytrých televizí jsme začali mít potřebu propojovat je s počítači, notebooky či chytrými telefony a využívat tak širokého spektra jejich funkcí. Jenže jak na to?

Propojení notebooku s televizí je celkem snadné.

Pro středně znalého uživatele počítačů, kerý se dokáže dobře zorientovat v návodu na televizi, by to nemusel být zase takový problém. Velká část uživatelů ale v této problematice tápe, a to zvlášť ve chvíli, kdy si nově pořídí chytrou televizi (či nějaký starší typ, který jde i tak nějakým způsobem propojit s notebookem či počítačem). Proto si zde ukážeme, jak na to, abyste nebyli ochuzeni o všechny přínosy a nabízené možnosti a nebyli odkázáni čistě jen na programy vysílajících televizních stanic.

Propojení přes wifi

Kdo má modernější televizor podporující wifi připojení, má to poměrně jednoduché a nemusí se obtěžovat s nějakým propojováním přes kabel. Zkrátka oba přístroje propojí bezdrátově pomocí wifi připojení – tedy za základního přepokladu, že má k dispozici wifi síť a nemá jen jeden napevno kabelem připojený počítač k internetové síti.
Pokud chcete notebook (ale klidně i pevný počítač) propojit přes wifi s chytrou televizí, je nutné mít na svém přístroji nainstalovaný operační systém Windows 10. Pokud máte starší typ, je nejprve tedy nutné zakoupit si „desítky“ a systém přeinstalovat, případě požádat o pomoc odborníka. Pakliže jím disponujete, stačí na hlavní plochu kliknout pravý tačítkem myši a ze zobrazené nabídky zvolit položku „Nastavení zobrazení“. V nově otevřeném okně klikněte na možnost „Připojit k bezdrátovému displeji“ a pak v nabídce vpravo zvolte lupu s vyhledáváním a díky ní najděte svou televizi. Na tu posléze klikněte. Pokud se vše podaří, ujistíte se o svém připojení díky nápisu „Připojeno k vaše zařízení“, který se vám zobrazí nahoře na liště. Pokud chcete spojení zrušit, kliknete jednoduše na „Odpojit“, případně si v nabídce „Změnit režim projekce“ můžete ještě pohrát se zobrazením.

Propojení kabelem

Nevýhodou propojení TV s notebookem bezdrátově je hlavně ta, že zvuk z přehrávaných multimédií vychází z notebooku, nikoliv z televize. Takže pokud chcete, aby se naplno využily repráky televize a zvuk byl kvalitní a dokonalý, musíte využít připojení přes kabel. To je jednodušší cestou i pro ty, kdo s počítači příliš „nekamarádí“. Stačí pořídit si kabel s odpovídajícími konektory, nejčastěji buď HDMI, nebo VGA, a jím propojit oba přístroje. Nevýhodou VGA je akorát to, že čím je kabel delší, tím může být obraz horší nebo se může občas narušovat. Díky digitálnímu propojení HDMI vám stačí jediný kabel a televize rázem funguje nejen jako kvalitní monitor vašeho notebooku, ale dokáže přehrávat i zvuk.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close