Podnikání

Jak pronajímat chalupu

Mít vedlejší příjem je ideálním způsobem, jak si zajistit finanční soběstačnost za všech okolností. Jenže ne každému se chce shánět ještě druhou práci nebo o víkendech místo odpočinku chodit po brigádách. Skvělým způsobem, jak si můžete přivydělat, aniž byste de facto vstali z pohovky, je tak pronájem nemovitostí.

Pronajímat můžete chatu i chalupu.

Jistě, základním předpokladem je nějakou nemovitost vhodnou k pronájmu vlastnit. A nemusí jít jen o byt, i když to je nejčastější. Můžete klidně pronajímat i chatu či chalupu. A pokud ji nemáte, není nic jednoduššího než si nějakou koupit a tu pak začít pronajímat. Nabídka chalup a chat na prodej je pestrá a je jen na vás, kde si svou vysněnou chaloupku pořídíte a v jakém bude stavu, respektive kolik peněz do ní ještě budete muset investovat, než vůbec bude vhodná k pronájmu. Protože čím víc vás bude stát, tím déle potrvá, než se vám investice vrátí. Ale na druhou stranu – vyšperkovaná a krásná nemovitost se pronajímá mnohem lépe než ošumnělá stará chalupa s nepěkným vybavením.

Pronájem chalupy

Dejme tomu, že už vlastníte nějakou nemovitost, kterou chcete pronajímat. V první řadě si tedy ujasněte, jakým způsobem ji chcete pronajmout a k čemu je vlastně vhodná. Dá se v ní trvale bydlet? Pokud má chalupa status rodinného domu, můžete ji zájemcům klidně pronajmout na rok, dva či déle k jejich trvalému bydlení. Ale může se stát, že jde čistě jen o rekreační nemovitost, v níž se trvale žít nedá (nebo byste správně neměli), takže takovou je vhodné pronajímat právě k rekreaci. A to také není špatný byznys – pokud má chalupa zajímavou polohu, je v horách, na samotě u lesa, u rybníka, v turisticky vyhledávané lokalitě a podobně, jistě o zájemce nebudete mít nouzi. Můžete ji nabídnout k víkendovým pobytům či týdenním a jinak formulovaným pobytům. Leckdo si totiž chce užít rodinnou dovolenou v soukromí a namísto hotelu vyhledává právě takovýto typ ubytování.

Jak pronajmout?

Hezky se o tom sní a nejspíš už si představujete, kolik peněz si takhle jednoduše můžete vydělat. Ale úplně bezpracné to nebude. Aby se potencionální zájemci o vaší chalupě nějak dozvěděli, musíte ji nejprve nějak zpropagovat. Můžete buď využít realitní kanceláře (zde ovšem počítejte s poplatky a provizemi), nebo zkuste inzerovat na realitních serverech. Vhodné je založit si i webové stránky (případně o to požádat nějakého profesionála a investovat do toho určitý obnos, aby vše vypadalo dokonale a lákavě). Nemovitost můžete zaregistrovat i do různých katalogů či slevových portálů, aby se o ní zájemci dozvěděli, případně se zmiňte v práci, že nabízíte takovouto možnost (můžete si nachystat například i drobné propagační letáčky a ty rozdávat kolegům a známým). Pokud se jako pronajímatel osvědčíte a hosté budou spokojeni, po čase se k vám mohou vracet nebo vás sami budou doporučovat dál a zájemci se vám budou ozývat sami.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close