Reklamní články

Jak probíhá dražba nemovitostí?

V posledních několika měsících stouply ceny nemovitostí raketově nahoru. Pokud si nemůžete dovolit investovat do rodinného domu za miliony korun, podívejte se na dražby nemovitostí. Ušetříte spoustu peněz a získáte vlastní bydlení. Jak takové dražby fungují? Co všechno potřebujete, abyste se jich mohli účastnit?

Co se dražby nemovitostí týče, tak se nejedná o žádný složitý proces. Zahrnuje pouze několik málo kroků, které nejsou nikterak náročné.

Jak se draží nemovitost?

Jestliže se chcete zapojit do dražby nemovitostí v exekuci, máte dvě možnosti. První je, že půjdete přímo do dražební místnosti příslušného exekutorského úřadu, tedy jedná se o přímou účast dražitele. Oblíbenější v poslední době však jsou elektronické aukce, a tak můžete přihazovat částky v pohodlí svého domova. U každé nemovitosti je vždy uvedeno, jakou formou bude dražba probíhat.

Dražba bytu

Co musíte splňovat, pokud se chcete dražby zúčastnit?

Samozřejmě do dražby se nemůže zapojit kdokoliv, jsou stanovena určitá pravidla. Dražby se může zúčastnit jen plnoletá osoba způsobilá jednat sama za sebe. V případě, že se nemůžete zúčastnit konkrétní dražby, ovšem o nemovitosti v dražbě máte velký zájem, můžete pověřit někoho jiného, stačí mu dát plnou moc.

V první řadě musíte zaplatit dražební jistotu, která je u každé nemovitosti uvedena. Dokud nemovitost nevydražíte, nemusíte se bát, že byste o své peníze přišli, protože je vám dražební jistota okamžitě zaslána zpět na bankovní účet. Pohlídejte si, kdy přesně se dražba odehraje. Vždy je uveden konkrétní den včetně přesné hodiny. Elektronická dražba trvá zpravidla dvě hodiny.

Nemovitosti v dražbě jsou způsob, jak získat vlastní bydlení o něco levněji. Mnohdy se prodávají nemovitosti výrazně pod cenou, a tak ušetříte statisíce korun (někdy klidně i milion).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close