Počítače

Jak přetáhnout kontakty z telefonu do telefonu

Pořízení si nového telefonu je vždycky radostnou událostí. Nezáleží na tom, jestli si kupujeme chytrý nebo „hloupý“, dotykový či tlačítkový, s takovým či jiným operačním systémem. Jenže se změnou telefonu přicházejí i určité starosti – nejen to, že se s ním musíme naučit zacházet, ale zajímá nás hlavně to, jak do něj přesunout z toho starého důležitá data.

Kontakty jsou velmi důležité a nikdo je nechce ztratit.

Pokud vám mobilní telefon někdo ukradne nebo ho ztratíte, pak to nemusíte řešit. Začínáte s novým telefonem zkrátka s čistým štítem a těžce znovu sháníte všechny ztracené kontakty. Pokud vám však starý telefon přestane správně pracovat nebo vám z nějakého důvodu přestane vyhovovat, nejspíš si budete chtít i v novém ponechat ledacos z jeho „útrob“. V první řadě jde o kontakty, které málokdo z nás chce ztratit, ale zároveň si leckdy chceme zachovat i další data z telefonu – fotky, videa, obrázky, SMS zprávy a tak dále. Jak je nejrychleji a nejjednodušeji přesunout do telefonu nového?

Přesun SIM kartou

Každý telefon má svou jedinečnou SIM kartu, na níž je nahráno naše telefonní číslo. Kromě toho na ni lze ovšem ukládat i kontakty na všechny lidi, které chcete mít ve svém mobilním telefonu uložené. Poud máte veškeré kontakty na SIM kartě, tak při pořízení nového mobilu kartu jednoduše vyjmete a vložíte do nového, čímž do něj přesunete i kontakty.
Horší to je, pokud kontakty nemáte uložené na SIM kartě, nýbrž přímo v paměti telefonu. Pokud si nejste jisti, kde je máte, zjistíte to, jakmile SIM kartu vložíte do nového mobilu – pokud v něm své kontakty nenajdete, tak jsou uloženy ve starém telefonu. To lze celkem snadno vyřešit. Zkrátka vraťte SIM kartu do starého přístroje a v kontaktech si najděte nabídku možností či menu, kde se vám zobrazí i nabídka uložení kontaktů na SIM kartu. U některých telefonů to najdete také v Nastavení. Pokud se vám to podaří, máte vyhráno.

Přenos pomocí SD karty

Komu telefon přestal fungovat, ten už si kontakty na SIM kartu nepřesune. Nemusí ale věšet hlavu. Další jednoduchou možností je přenos pomocí SD karty. Jde o paměťovou kartu, kterou mnoho lidí ve svých telefonech používá, aby si zvětšili prostor pro ukládání svých dat. Pokud ji máte, je vhodné na ni už při vkládání nového kontaktu daný kontakt ukládat. Pokud máte tuto kartu a na ní uložené kontakty, fotky, videa a další svá data, tak pak jednoduše stačí vyjmout ji ze starého telefonu a vložit do telefonu nového, čímž jsou data přenesena. Pokud kartu nemáte a starý telefon stále funguje, můžete ji koupit a vše potřebné na ni uložit a následně vložit do nového telefonu.

Přenos pomocí počítače

Pokud vás zklamala SD karta i SIM karta, případně váš starý telefon odmítá spolupracovat, můžete ho zkusit přemluvit pomocí svého počítače (či notebooku). Stačí pokud telefon pomocí USB kabelu připojíte k počítači a pak si ho v počítači vyhledáte. Bude se v tu chvíli tvářit jako úložné zařízení a vy si všechna potřebná data včetně kontaktů můžete zkopírovat přímo do svého počítače, načež je stejnou cestou zase nakopírujete do nového telefonu.

Pomoc profesionálů

Je-li vás starý telefon v takovém stavu, že se do něj nedostanete pomocí chytrosti ani počítače, máte ještě poslední šanci – zanést ho do odborného servisu a požádat, jestli by vám z něj profesionálové zkusili dostat kontakty a další data. Velmi pravděpodobně to zvládnou a data vám vysvobodí, i když ne zadarmo. Ale pokud o ně opravdu stojíte a potřebujete je, budete muset obětovat určitý finanční obnos.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Přečti si také

Close
Close