Počítače

Jak přeposlat email

Toto téma se mnohým může zdát úsměvné, protože přece každý ví, jak se dá přeposlat e-mail. Pravdou ovšem je, že řada lidí to neví. A pokud to mají dělat poprvé, asi zaváhají a marně na svém monitoru či chytrém telefonu pátrají po nějaké nápovědě, možnosti či tlačítku. Poradíme vám, jak na to.

Posílání a přeposílání je něco zcela jiného.

Základním problémem může být už to, že emailového asistenta či emailovou schránku nabízí spousta společností. Nemáme jen Gmail od Google a email od Seznamu, ale je jich mnohem, mnohem víc. Například i řada hostingových společností vám k vytvořené doméně poskytne e-mailovou schránku. Co vyhledavač, to jiný typ e-mailu. A také co prohlížeč, to jiné zobrazení. Takže prosté přeposlání přijaté zprávy může být na první pokus dost komplikované a zdlouhavé. Proto se podíváme jen na ty nejpoužívanější (u dalších je to ostatně velmi podobné). A kdo to zvládne jednou, tomu už to příště bude připadat jako hračka.

Email od Seznam.cz

Jedním z nejpoužívanějších emailových klientů je v Česku e-mail od společnosti Seznam.cz. Řada lidí Seznam používá nejen jako vyhledavač, ale sleduje na něm i zprávy ze všech možných oblastí, takže mít tam e-mail je pro ně naprosto samozřejmé. Tento e-mail je velmi přehledný a i jako naprostý internetem nepolíbený nováček intuitivně rychle pochopíte, jak ho ovládat – tedy jak napsat nový e-mail, přečíst přijatý, odepsat na nějaký. Lehce komplikovanější to může být s přeposíláním, ale pokud dobře hledáte, vhodné tlačítko rychle najdete.
Stačí otevřít přijatý e-mail a pak zapátrat na liště nahoře. Máte tam několik možností – a zcela vpravo je tlačítko „Odpovědět“. V jeho pravé části je nenápadná šipka, která naznačuje, že po kliknutí se vám rozroluje krátké menu. V této nabídce pak zvolíte třetí možnost shora – „Přeposlat“. V novém okně se vám následně objeví daný email připravený k přeposlání, stačí jen zadat e-mailovou adresu člověka, jemuž zprávu chcete poslat, a pak vpravo dole kliknout na „Odeslat e-mail“. Do těla zprávy samozřejmě můžete cokoliv připsat, vložit obrázky či přidat soubory.

E-mail od Google

Největší světový vyhledavač Google nabízí nespočet služeb. Mezi ně patří i e-mail, nazývaný Gmail. Přeposílání zpráv je tu také jednoduché. Přihlásíte se do e-mailu, najdete si zprávu, kterou chcete přeposlat, a kliknete na ni. Posléze si z horní lišty vyberete jednu možnost: „Odpovědět“, „Odpovědět všem“ či „Přeposlat“. Aby tento příkaz byl srozumitelný komukoliv (a jelikož je Google nadnárodní společností) jsou tyto možnosti zobrazeny pomocí symbolů, nikoliv slov. Ale je to snadné: šipka vlevo znamená odpovědět, šipka vpravo znamená poslat dál. Pod třemi tečkami se skrývá rolovací menu s dalšími možnostmi. Přeposílaný e-mail můžete samozřejmě také jakkoliv upravit či doplnit.

E-mail v Outlook

Řada lidí používá k posílání e-mailů Outlook. Jde o nástroj poskytovaný společností Microsoft, který můžete mít neustále na očích ve svém počítači, a to aniž byste museli otevírat web. Stačí být připojeni k internetu. Tady můžete přijatou zprávu nejen klasicky přeposlat jinému člověku, ale nabízí se tu i možnost přeposílání jinému uživateli, který má na svém počítači Outlook také zapnutý. Tento proces může být automatický, stačí se jen hlouběji ponořit do nastavení. V menu Nástroje si najdete možnost Pravidla pro zprávy a tam položku Pošta, kde už si vše potřebné nastavíte.

Ve všech e-mailových klientech si samozřejmě můžete nastavit i možnost automatického přeposílání zpráv na další e-mailové adresy, případně možnost přeposílání jen určitých zpráv určitým lidem.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close