Počítače

Jak přejmenovat Wifi

Jakmile jednou založíte svou vlastní Wifi a nějak ji pojmenujete, většinou nepotřebujete její název měnit. Stačí vám zapamatovat si ho, abyste svou síť vždy bezpečně identifikovali a nesnažili jste se připojovat k nějaké cizí. Ale přesto může nastat situace, kdy budete potřebovat svou Wifi přejmenovat a možná nevíte, jak na to. Poradíme vám.

Název Wifi můžete kdykoliv změnit.

Základním předpokladem pro to, abyste mohli změnit název své Wifi, je mít po ruce router. Ten s ní přímo souvisí a je jedno, jestli ho používáte jen pro připojení svého stolního počítače nebo díky němu vytváříte soukromou internetovou síť pro své další přístroje potřebující data. Pakliže víte, kde je, zkontrolujte, jestli je funkční a jestli je zapnutý. Pokud není, zapněte ho – má na sobě tlačítko pro vypnutí a zapnutí. Zároveň zapněte nějaký přístroj napojený na něj (ideálně počítač nebo notebook) a počkejte, až se vše zcela zprovozní. Pak je nutné zjistit IP adresu vašeho routeru. Tu na něm většinou nenajdete nikde napsanou, ale zjistíte ji ve svém počítači (ale je také v manuálu k routeru).

IP adresa

Pro zjištění své IP adresy je nutné otevřít vlevo dole nabídku Start (případně klikněte na symbol lupy, pokud ho máte k dispozici na spodní liště) a napište do vyhledávání „command prompt“, načež by se vám měla otevřít aplikace Command Prompt, v níž pak do vyhledávacího pole napíšete „ipconfig“ a zobrazí se vám číselný kód IP adresy vašeho routeru (bude vedle nápisu Wireless LAN).
Může se stát, že aplikaci Command Prompt nenajdete, ale nic se neděje. Zkuste do vyhledávání napsat „cmd“ a do nově zobrazeného vyhledávání pak napište „ipconfig“, načež už je postup dohledání IP adresy stejný. Tuto adresu si pak zkopírujte nebo někam opište.

Dohledání přes web

V tuto chvíli si otevřete svůj internetový prohlížeč (a je úplně jedno, jaký používáte, protože vám stejně dobře poslouží všechny). Do vyhledávcího pole, kam běžně píšete webovou adresu požadované stránky nyní zkopírujte či vepište zjištěné číslo IP adresy svého routeru, načež se dostanete na stránku nazvanou Nastavení routeru. Aby bylo zřejmé, že se jedná skutečně o vás a nesnažíte se změnit Wifi někomu jinému, je nutné přihlásit se pomocí zadání speciálního hesla spojeného s vaším routerem. Dále je nutné najít svůj router pomocí jeho názvu (totožnou IP adresu mohou mít i jiné, proto vyhledejte svůj název) a kliknout na něj, aby došlo k jeho zřejmému označení.

Změna jména

V dalším kroku se dostanete přímo na stránku, kde můžete změnit jméno své sítě Wifi. Když se pořádně podíváte, spatříte políčko označené nápisem Název sítě či Název routeru, kde je vepsán aktuální název vaší Wifi. Tento název můžete normálně smazat a pak místo něj napsat jakýkoliv jiný text. Nový název uložte a pod ním už nadále budete dohledávat svou domovskou Wifi síť. Pakliže ho budete kdykoliv chtít opět změnit, nic vám nebrání.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close