Auto

Jak ozdobit auto na svatbu

Svatba je jednou z nejvýznamnějších událostí v životě každého člověka, a tak je jasné, že si přejeme, aby vše bylo naprosto dokonalé a nezapomenutelné. Začíná to správným výběrem svatebních šatů a prstýnků, pokračuje plánováním místa svatby, zvaním hostů, přípravou hostiny… a v neposlední řadě je také nutné zajistit všem hostům dopravu na samotný obřad. A pokud jede každý svým vlastním vozem, často se řeší právě vhodná výzdoba aut na svatbu.

Svatební auto lze ozdobit různě, třeba i květinami.

Někdo to vyřeší jednoduše a objedná si autobus, který naloží a odveze všechny svatebčany. Ale většina lidí se na svatbu dopravuje svými vozy – ať už vlastními či k této příležitosti speciálně zapůjčenými. V každém případě je vhodné (a také velmi hezké – a to i na svatebních fotografiích), když jsou vozy náležitě ozdobené, aby bylo zřejmé, co se děje a kam směřují. Existuje více variant – můžete ozdobit auta všech, kdo se na vaši svatbu chystají, nebo volte výzdobu jen na auto ženicha a nevěsty. A jelikož je zvykem, že ženich a nevěsta jedou zvlášť, je nutné přizpůsobit tomu i dekorace.

Ozdoby pro nevěstu

Každá nevěsta se na svou svatbu těší, proto si jistě přeje i snovou výzdobu na vůz, který ji k místu sňatku odváží. V první řadě je velmi vhodné auto pořádně umýt, aby se blýskalo čistotou, takže na myčce aut není v tomto okamžiku vhodné šetřit. Už s předstihem je navíc nutné zakoupit či vypůjčit i dekorace na auto. Dbejte na to, aby byly určeny pro nevěstu. Některé jsou sice univerzální, ale pokud si na kapotu posadíte panáčka ve fraku nebo umístíte cilindr, svatebčané budou lehce zmateni.
Často se používá šerpa či pás z organzy, které se umisťují na kapotu auta a tvarují se do písmena V. Uvazují se nejčastěji za zpětná zrcátka, případně je možné zajistit je pomocí bočních okének. Do špičky onoho V lze pak umístit další dekorace – často se používají živé květiny, případně velká mašle. Dá se sem připevnit i panenka ve svatebních šatech či další dekorace. Klasickou SPZ můžete na chvíli vyměnit i za speciální s nápisem NEVĚSTA (ale nevyjíždějte s ní na silnice, hrozila by vám pokuta). Ozdobit můžete i boční okénka menšími šerpami či stuhami, prodávají se i magnetická srdíčka s různými nápisy vhodná na dveře.

Ozdoby pro ženicha

Auta nevěsty a ženicha by měla ladit. Takže pokud volíte nějak barevnou šerpu (nikoliv bílou), je vhodné stejnou barvu umístit i na kapotu auta ženicha. Na kapotu se také tradičně umisťuje nějaká hlavní dekorace naznačující, že v autě jede právě ženich. Můžete zvolit buď panáčka ve fraku (ideální je, pokud má nevěsta na kapotě panenku, aby tvořily pár), nebo se sem dá připevnit dekorační cilindr či buřinka, někdy dozdobený ještě květinou. I zde se dá klasická státní poznávací značka nahradit výjimečnou s nápisem ŽENICH. Opět můžete ozdobit i boční okénka, případně dveře, ale jen méně, aby to nebyl zbytený kýč.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close