Jak šetřit peníze

Jak odhlásit noviny

Ze všech stran slyšíme, že tištěná média ustupují do pozadí a nahrazují je online média. Přesto existuje spousta lidí, kteří si svůj život nedokážou představit bez klasických papírových novin. Jenže někdy se stane, že předplatné novin chcete z nějakého důvodu zrušit. Jak na to?

Předplatné můžete ukončit kdykoliv – za zbytek období vám peníze vrátí.

Jen na českém mediálním trhu najdeme nespočet novinových i časopiseckých titulů. Pokud se podíváme do zahraničí, jdou jejich počty do stovek nebo spíše tisíců. V dnešní době globalizovaného světa si můžete předplatit jakýkoliv titul, a to ať už v online formátu nebo jako klasické papírové noviny či magazín. Výhoda předplatného je zřejmá – svůj oblíbený titul nemusíte shánět každý den (či týden) v trafikách, nemusíte se bát, že ho vyprodají a už ho neseženete, a nemusíte se bát, že si ho zapomenete koupit. Jakmile si nějaké noviny předplatíte, budou vám pravidelně chodit do poštovní schránky – a to do té doby, dokud si je budete předplácet.

Ukončení předplatného

Když si vyberete svůj oblíbený titul, stačí vám objednat si ho v požadovaném počtu na požadovanou dobu a vbrzku vám začne chodit. Objednávku můžete provést různými způsoby – vyplněním online formuláře, e-mailem, zasláním vystřiženého kuponu na předplatné či telefonicky. A když se rozhodnete předplatné zrušit? Obvykle to jde zařídit stejnou cestou, kterou jste si ho objednávali. A pokud si nejste jistí, jak na to, nejlepší je najít si webové stránky daného vydavatelství, případně si zjistit telefonní číslo na recepci či administrativní oddělení a jednoduše tam zavolat. Nemusíte se bát, na podobné dotazy jsou tam zvyklí a ochotně vám poradí – nikdo vás nebude přemlouvat, ať si předplatné necháte a podobně, naprosto vám vyhoví.

Jak ukončit předplatné

Stačí předplatné ukončit ústně nebo je nutné vyplňovat nějaký speciální formulář? Bohužel, u každého vydavatelství je to jinak. Ideální je proto podívat se na konkrétní pravidla pro zrušení předplatného u titulu, který odebíráte, a řídit se pokyny. Jen díky tomu bude zrušení úspěšné a noviny vám skutečně přestanou chodit. Pokud si chcete být stoprocentně jistí a zároveň nevíte, jak to do vydavatelství napsat, podívejte se po internetu, existují obecné vzory pro odhlášní předplatného.

Vrácení peněz

Kamenem úrazu předčasného ukončení předplatného může být vrácení peněz, které jste za noviny předem zaplatili. A nyní je samozřejmě chcete dostat zpátky, když už si noviny nebudete dál „kupovat“. Dostanete je nebo o ně přijdete? Samozřejmě, že vám peníze vrátí, a to přesně takovou částku, která vám od výpovědi předplatného do jeho běžného konce trvání náleží.
Počítejte ovšem s tím, že k ukončení předplatného se váže určitá výpovědní lhůta, která je většinou jeden měsíc. Následně vám přestanou chodit noviny a přijdou vám zpět peníze, a to formou, kterou si sami při ukončování určíte – bankovním převodem či pomocí složenky.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close