Reklamní články

Jak lehké je dostat se do registru dlužníků?

Žití tzv. „na dluh“ jakoby bylo v poslední době v módě. Není se čemu divit, že narostl také počet institucí, které právě o těchto zadlužených osobách sbírají nejrůznější informace a zprostředkovávají je dalším firmám. Ano, tušíte správně – registr dlužníků to je to, oč tu běží. Jak se do tohoto neoblíbeného seznamu můžete dostat a s jakými následky je nutno počítat? To vše a ještě více se dočtete o pár řádků níže.

Jak se ocitnu na černé listině?

Dostat se do registru dlužníků není ani trochu složité. Stačí pozdější úhrada splátky, přečerpaný kontokorent, nebo jedna zapomenutá pokuta z tramvaje a vaše jméno začne tento nelichotivý registr zdobit. Pokud si myslíte, že úhradou dluhu budou údaje o vaší osobě vymazány, šeredně se pletete. Informace o dlužníkovi i jeho finanční historii jsou v registrech uchovávány až po dobu čtyř let.

Kdo nahlíží do registrů dlužníků?

Primárně banky, které mohou mít s vaší finanční historií problém zejména při schvalování žádosti o půjčku. Informace zde mohou čerpat také nejrůznější automobilky a leasingové společnosti. Máte-li tedy nějaký ten vroubek v podobě záznamu, vaše naděje na půjčku se rozplynula. Nebo tomu tak není?

Kde do registrů dlužníků nenahlížejí?

Odpovědí vám mohou být půjčky bez registru, které poskytují zejména nebankovní instituce. Pokud vám tedy banka žádost o půjčku zamítne, nezoufejte! Vaše naděje na získání většího, či menšího finančního obnosu ještě zdaleka nepohasla. Obecně také platí, že nebankovní instituce jsou ke svým klientům mnohonásobně vstřícnější, než banky. Riziko, které s případným zadlužením žadatele nebankovní instituce podstupují, se však musí zákonitě někde projevit. Tím místem jsou poplatky nebo výše úroků, která je zpravidla vyšší, než úroky u banky. Pro někoho je však půjčka bez registru poslední šancí na důstojný život.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close