Investice

Investice do zlata

Investice do zlata jsou velmi oblíbené zvláště pro svoji stabilitu. Zlato si drží stabilně nějakou hodnotu a během let většinou roste. Investice do zlata probíhá v různých podobách, více se dozvíte v samotném článku o investicích do zlata.

Proč je oblíbená investice do zlata ?

Investice do zlata je oblíbená zejména z důvodu velké stability zlata. Investice do zlata je v dnešní době považována jako investice do jistoty. Přecejen zlato bude mít vždy velkou hodnotu, protože zlata je na světě nedostatek. Lidé často používají zlato jako stabilizátor svých finančních prostředků. Zlato je kov se skvělými vlastnostmi, které se využivají v mnoha oborech.

Investice do zlata – fyzický nákup vs. nákup fondu

Zlato den co den ukazuje svoje investiční kouzlo. Jak ho mohou drobní investoři nakoupit? Je lepší fyzický nákup nebo „jít do zlata“ přes finanční instrumenty jako jsou například podílové fondy? Investiční edukace od Patrika Hudce, portfoliomanažera ČP Zlatého fondu.

Jak může vypadat investice do zlata ?

Investice do zlata může probíhat různými způsoby, jaký základní způsoby investice do zlata se berou ty možné investice do zlata:

  • Fyzické zlato – přestavují je hlavně zlaté cihly a také zlaté mince.
  • Šperky
  • cenné papíry obchodované na burzách
  • Různé investiční fondy
Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close