Hypotéka

Hypotéky na bydlení

Hypotéky na bydlení slouží k financování nového bydlení. Hypotéky na bydlení využívají často mladí lidé, kteří nemají šanci našetřit na vlastní bydlení a musí si alespoň část peňez půjčit.

Výhodné hypotéky na bydlení

Pokud nemáte našetřenou vlastní velkou sumu peněz a přesto chcete vlastní bydlení, pak je nejlepší využít hypotéky na bydlení, v něktrých případech je výhodný i úvěr ze stavebního spoření. Ale hypotéky na bydlení jsou jednoznačně nejvíce používanou variantou pro financování vlastního bydlení. Peníze z hypotéky můžete využít na nový byt či nový dům.

Bankovní hypotéky na bydlení

Pokud chcete využít všechny výhody hypotéky na bydlení, tak by jste se měli určitě zajímat o hypotéky, které poskytují banky. Říká se jim bankovní hypotéky a jsou pro klienty výhodné. Hypotéky na bydlení od banky nabízí většinou velmi výhodný roční úrok. Mezi bankami je v oblasti hypoték velká konkurence a tak se jednotlivé banky předhánějí, která banka nabídne klientovi lepší úrok. Pro banky jsou hypotéky na bydlení velmi výhodné a proto se také snaží ulovit co nejvíce klientů.

Nebankovní hypotéky na bydlení

Na to abyste dostali hypotéku v bance musíte mít dostatečné příjmy a nesmíte mít záznamy v registru dlužníků. Do registru jste se mohli dostat, pokud jste měli problémy se splácením dřívějších úvěrů či půjček. Pokud máte malé příjmy nebo máte zaznam v registru, tak vám banky určitě nepůjčí a budete muset využít nebankovní hypotéky. Nebankovní hypotéky na bydlení poskytují různé nebankovní společnosti. U nebankovních společnosti mají šanci i lidé s nižšími příjmy a také není schvalování hypotéky na bydlení tak přísné a máte větší šanci, že bude vaše hypotéka úspěšná schválena a vy budete moci použít peníze na nový byt či nový dům.

Hypotéky na bydlení nabídky jednotlivých bank

Níže najdete přehled, kde najdete všechny hypotéky na bydlení od různých bank. Data jsou aktuální k 11.9.2010 a můžou se poté měnit. Jedná se o jednoduchý přehled.

  • Účelová mHypotéka (mBank) -4,29 %
  • Hypotéka Twin (UniCredit Bank) -4,56 %
  • Hypotéka Wüstenrot (Wüstenrot) -4,75 %
  • Variabilní hypotéka (Raiffeisenbank a.s.) -4,25 %
  • StandardHypotéka (Oberbank AG) -4,60 %
Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close