Hypotéka

Hypotéky bez prokazování příjmů

Hypotéky bez prokazování příjmů jsou pro lidi, které s různých důvodů nemohou prokázat své příjmy. Využívají jí lidé kteří mají malé příjmy nebo mají část příjmů tzv. „bokem“.

Proč hypotéky bez prokazování příjmů ?

Hypotéky bez prokazování příjmů dostaly svůj docela dlouhý název podle toho, že pří žádosti o hypotéku na bydlení nemusíte prokazovat své příjmy a nemusíte tedy nosit potvrzení o výši příjmů z práce či podníkání. Většinou je to udělané tak, že nebankovní společnosti stačí když jí napíšete čestné prohlášení kolik měsíčně čistého vyděláváte. Nebankovní společnost to již nijak neověřuje a dle tohoto přjmů také počítá zda a v jaké výši vám může být poskytnuta hypotéka bez prokazování příjmů. Neprokazování příjmů je výhodné také pro zaměstnání, kde dostávají lidé část mzdy bokem jsou to například servírky, kdy se díška nezapočítávají do oficiálního příjmu.

Rychlé hypotéky bez prokazování příjmů

Hypotéky bez prokazování příjmů jsou většinou poskytovány velmi rychle a nemusíte vyplňovat tolik formulářů, jako když žádáte o hypotéku v bance. Celkově je vyřížení hypotéky bez prokazování příjmů snažší a výrazně jednodušší.

Roční úrok u hypotéky bez prokazování příjmů

Hypotéky bez prokazování příjmů jsou prokazatelně dražší než hypotéky na bydlení u klasické banky (napříkald Česká spořitelna, Komerční banky, Hypoteční banka atd). U těchto bank se roční úroková míra pohybuje okolo 5 %, což je velmi dobrý úrok, občas klesne dokonce i o něco níže. Hypotéky bez prokazování příjmů mají někdy až trojnásobně vyšší ročník úrok, roční úrok se tedy pohybuje i přes 15 %. Velký úrok je jakýmsi vyrováním za to, že vám nebankovní společnosti půjčuje i bez prokazování vašich příjmů. U hypotéky bez prokazování příjmů je také počítat s tím, že vám budou poskytnuty peníze na hypotéku jen do výše 50 procent ceny vaší nemovisti. U banky to před križí bylo i 100 procent, dnes je to těch asi 80 %.

Hypotéky bez prokazování příjmů výhody

Hypotéky bez prokazování příjmů mají tyto hlavní výhody:

  • nemusíte nosit potvrzení o výši vašich příjmů
  • rychlé vyřízení hypotéky
  • rychle získáte peníze a můžete koupit nový byt či dům

Foto: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přečti si také
Close
Back to top button