Hypotéka

Hypotéka bez registru

Pokud chcete získat hypotéku a již máte záznam v registru, nezbývá vám nic jiného než hypotéka bez registru.

Hypotéka bez registru je určena především pro klienty, kteří mají již nějaký záznam v registru dlužníků. Když jdeme do banky žádat o klasickou hypotéku, vždy se před schválením samotné hypotéky podívají do registru dlužníků. Jestli náhodou někde nedlužíte a to vám razantně snižuje bonitu. Když máte záznam v registru dlužníku, už nedostanet od banky hypotéku. Zápis v registru dlužníku můžet být klidně i kvůli pár tisícícům, ale přesto se to bere jako záznam v registru dlužníku. Když si chtějí lidé se záznamem v rejstříku přesto pořídit nové bydlení (nový byt či nový dům), může být řešením hypotéka bez registru.

Hypotéka bez registru – nebankovní společnosti

Hypotéka bez registru
Hypotéka bez registru

Hypotéka bez registru nenabízí žádná banka a proto musíte oslovit nějaké nebankovní společnosti. Když máte záznam v registru dlužníků je větší šance, že budete mít problémy se splácením. Přesto některé nebankovní společnosti nabízí hypotéky bez registru. V jejich inzerátech hraje slovíčku bez registru prim a hlavní slovo. Nebankovní společnosti na sebou berou větší zodpovědnost, když vám poskytnou hypotéku i přes to, že máte záznam v registru dlužníku.

Nebankovní společnosti proto mají v nabídce výrazně dražší hypotéky. Hypotéka bez registru může být u solidních nebankovních společností ještě snesitelná. Ale v případě některých případech, se změní hypotéka bez registru v čistou lichvu. Ano i takové společnosti působí na českém trhu. Vždyť to můžte viďet skoro denně v Tv či časopisech. Takové případě většinou končí hodně smutně.

Hypotéka bez registru – ano či ne ?

Hypotéka bez registru je dobrý sluha, ale zlý pán. Také zde platí pořekadlo třikrát měř a jednou řež. Rozumějte než si vezmete hypotéku bez registru, důkladně si to promyslete, než smlouvu podepíšete. Hlavně si smlouvu před tím, než ji podepíšete přečtěte, jinak můžete brzy litovat. Možná si říkáte, vž’dyť je to samozřejmost, ale spousta lidí to stále nedělá. Pokud ve smlouvě nebudete čemukoliv rozumět rozhodně ji nepodepisujte. Když jsou tam nějaké nesrovnalosti tak také v žádném případě nepodepisujte. Budou na vás zkoušet různé psychické triky, ale nesmíte se nechat.

Jaké jsou vaše zkušenosti s hypotékou bez registru ? Je podle vá Hypotéka bez registru dobrý finanční produkt ?


Foto: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button