Recenze

Geis – recenze

Soukromých dopravců je (nejen) na území České republiky čím dál víc a zdá se, jako by neustále přibývali noví a noví. Někdy proto při objednávání zboží váháme, od koho si ho vlastně máme nechat přivézt, aby to bylo zaručeně spolehlivé. Mezi ty zavedenější přepravní společnosti patří Geis, která nevozí jen drobné balíčky, ale klidně i paletové zboží a zásilky obřích rozměrů.

Kurýr nevozí jen drobnosti, ale klidně i palety.

Já osobně jsem si od této logistické skupiny vždy nechávala dopravovat jen drobné balíky, případně takové, které kurýr zvládl sám vyndat z vozu a donést mi je až domů (to když na mě byly moc těžké). Žádnou zásilku jsem skrz tohoto přepravce sama nikam neposílala a paletovou, námořní, leteckou či celovozovou dopravu hodnotit také osobně nemohu. Ale určitě je skvělé, že tady ta možnost je a člověk nikdy neví, kdy ji v budoucnu bude potřebovat využít – takže ví, na koho je možné se obrátit.

Vstřícnost a spolehlivost

Dopravu od Geis neobjednávám tak často, využívám spíše jiné přepravní společnosti, ale to neznamená, že bych s tímto dopravcem nebyla spokojena. Vždy, když přišla zpráva, že má dorazit a kdy, tak také skutečně přijel. Zboží bylo vždy v pořádku a nepoškozené, kurýr vstřícný a ochotný pomoci s těžkou zásilkou, placení snadné a služby spolehlivé. Už se mi také stalo, že jsem si nemohla přepravovanou zásilku osobně vyzvednout od kurýra na své domovské adrese, a tak jsem si objednala její doručení na takzvaný Geis Point, tedy místo, kde na mě balíček počkal (obvykle nějaká prodejna, která má smlouvu na předávání doručených balíků s Geis). Co hodnotím také velmi pozitivně, je možnost sledování zásilky, takže člověk je neustále v obraze, kde balík aktuálně je, jak dlouho tam je a kdy se už vydává na cestu k cíli.

Služby pro cizinu

Zatímco my, kteří si necháváme přepravovat drobné balíčky jen v rámci České republiky, jsme většinou nenároční, exsituje mnoho lidí, kteří své zásilky posílají za hranice, případně je objednávají ze zahraničí. Pokud využijí k přepravě služeb společnosti Geis, mají zajištěný takřka stoprocentní servis a nemusejí se téměř o nic starat. Společnost totiž zákazníkům pomůže nejen se samotnou logistikou, ale například také s obalovými materiály, což je někdy pro odesilatele velmi záludný úkol. A k tomu poradí i s celními službami, což se může hodit, protože když se vám balíček zasekne na hranicích kvůli clu, je to nepříjemné a často obtížně a zdlouhavě řešitelné. Takže v tomhle patří Geis mezi českými přepravci ke špičce. I když samozřejmě není jediný, kdo tyto a podobné služby nabízí. Nicméně se nikde nedoslechnete příliš negativních recenzí, spíše převládají pozitivní ohlasy. A já mohu, v rámci dopravy po České republice, jen souhlasit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close