Počítače

Funkce TimeShift

Pokud marně přemýšlíte, co se to pod pojmem TimeShift skrývá a jak to souvisí s vaším počítačem, hledáte marně. S počítačem to nemá společného vůbec nic. A dokonce ani s telefonem (dokonce ani s tím chytrým). TimeShift se totiž používá u televizí – ale pozor, jen u těch modernějších a jen u některých typů (některé touto funkcí nedisponují).

Vaše televize má možná víc funkcí, než tušíte.

Pokud bychom si tento podivuhodný pojem chtěli přeložit do češtiny, je to něco jako „posun v čase“. A to nám relativně osvětluje i to, o co se jedná. Jde o to, že pokud se díváte na nějaký pořad v televizi (a je úplně jedno na jaké stanici, v kolik hodin a co je to za pořad či seriál), máte možnost si ho zastavit a posléze zase pustit. Přitom se vám spustí přesně v té chvíli, kdy jste ho zastavili, takže o nic nepřijdete. To je přece skvělé, ne? Existuje totiž nespočet různých situací, které vás donutí odběhnout od televize zrovna v tom nejnapínavějším okamžiku a vy přitom nechcete přijít ani o deset vteřin – někde vám zazvoní telefon, zazvoní zvonek, něco od vás potřebují děti či partner, utíká vám na plotně polévka a tak dále. V tom případě stačí stisknout na dálkovém ovládání tlačítko pro Pauzu a po příchodu k obrazovce (nezáleží přitom na tom, jestli je to za minutu nebo dvě hodiny) si stisknutím tlačítka Play zase pořad pustíte a v klidu doukoukáte. Ale jak možná tušíte, má to jeden háček.

Nutnost nahrávání

Kdo si myslí, že kdykoliv stiskne Pauzu a odejde si, načež pořad někdy dokouká, ten se mýlí. Aby funkce TimeShift fungovala, je třeba, abyste si zároveň daný pořad nahrávali. To je velmi jednoduché a řada televizí tuto funkci nabízí – stačí si předem (či právě v daném okamžiku) najít pořad, který chcete nahrát a nastavit jeho nahrávání. Pokud máte připojený externí disk či je v televizi k tomuto použití nainstalován interní hard disk, můžete nahrávat kdykoliv cokoliv a dívat se na pořady, které byste jinak nestíhali. Právě při nahrávání lze funkci TimeShift používat. A používat ji samozřejmě můžete i u již nahraných pořadů, které fungují podobně jako přehrávání DVD – zkrátka si je zastavíte, kdy potřebujete a na jak dlouho potřebujete, a pak se k nim zase někdy vrátíte.

Přeskočení reklam

Jelikož většina televizních stanic dává do svých pořadů nespočet reklam, je divák nucen sledovat i je (pokud zrovna nepřepíná na jiné kanály, aby se jim vyhnul). Pakliže si nějaký pořad nahráváte a při jeho sledování použijete TimeShift, můžete pomocí tlačítek pro přetáčení přeskákat i nahrané reklamy a nemusíte na ně povinně koukat.
A co je ještě lepší, pokud nahráváte pořad, na který zrovna koukáte, ale začali jste ho sledovat ze záznamu (tedy pokud máte za reálným časem vysílání zpoždění třeba jen pár minut), můžete přeskakovat například reklamy a dostat se tak až na úroveň reálného vysílání. Ovšem pokud jste v reálném vysílání, přeskakovat v čase nemůžete – jen pozastavovat a pak opakovaně zase pouštět.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Přečti si také

Close
Close