Ostatní

Formáty obálek

Obálka je dnes stále velmi často využívaným artiklem. Není se čemu divit, jelikož lidé ji používají za různými účely. Když potřebujeme někomu dát finanční hotovost, anebo peníze naopak obdržet, stává se obálka optimálním prostředníkem, který nám v jejich přenosu nesmírně pomůže. Nejen, že je obálka velmi lehká, ale je i skladná a bez větších problémů do ní dáme jednak klasické bankovky a jednak i drobné mince v omezenějším množství. Obálky jsou dnes k dispozici u různých výrobců v různých podobách. Pokusme se tedy upozornit na jejich formáty a také na to, jak mohou obálky vypadat a co všechno může být v jejich útrobách.

Rozměry obálek jsou různé

Určitě nelze říct, že by existoval nějaký jeden unifikovaný rozměr obálky. Poměrně oblíbené jsou obálky s označením DL o rozměrech 220 x 110 mm. Dát do nich můžete klidně i papír o velikosti A4, který bude složený na několik dílů. Rozhodně často využívaným typem obálky je i ta s označením C6, která nabízí rozměry 162 x 114 mm. Vejde se do ní ovšem již spíše menší formát. Z dalších obálek jmenujme ještě například varianty s označením C5 o rozměrech 229 x 114 mm anebo C4 o velikosti 229 x 324 mm. V každém případě se vyplatí obálku kupovat podle toho, co do ní budete dávat tak, aby její interiér byl skutečně v maximu využitý.

Způsob uzavření obálky je důležitý

Zcela jistě není od věci vybírat obálky i podle způsobu jejich uzavření. Ten může být v současné době fakticky trojí. Ten první představují obálky určené pro strojní zpracování, jež se vyznačují navlhčeným uzávěrem. Jinak se ale hodně prosazují i obálky samolepicí s klopou, která je přehybová. Zapomenout nemůžeme ani na poslední typ obálek se samolepicím trhacím pruhem. Jedná se o takzvaný strip. Každopádně všechny druhy obálek jsou pohodlně uzavíratelné i otvíratelné, takže s nimi budete moci manipulovat přesně podle svých představ.

Vzhled obálek

Všechny typy obálek se mohou vyrábět v různém designovém provedení. Klasiku představují zejména ty bílé, jež jsou určeny výhradně pro administrativní styk. Jsou nejčastěji kompletně neprůhledné. Klidně je ale možné volit i obálky s průhledným pruhem, anebo s proužkem, který je opatřen fólií a je taktéž neprůhledný. Dnes jsou velmi oblíbené i obálky, které jsou barevné a využívají se spíše při různých oslavách a slavnostech. Koupit se dají spíše v různých supermarketech a obchodech s dárkovým sortimentem. Bez větších problémů do nich dáte klidně i objemnější věci. Na korespondenci se ale vůbec nehodí. Lidé, kteří je ale kupují, s takovou korespondencí nepočítají a spíše se snaží do takovýchto obálek dávat různé dárky a věci hmotného charakteru. Přijit do nich ale mohou i přání, anebo finanční prostředky.


Foto: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přečti si také
Close
Back to top button