Jak šetřit peníze

Eon nízký tarif: Čas zapnutí

Nízký tarif nám umožnuje odběr elektřiny za mnohem lepší ceny. Spotřebiče, které hodně žerou je tak dobré používat v době, kdy je zapnutý tzv. nízký proud. Dříve se tomu říkalo noční proud, dnes už se tomu říká výhradně nízký tarif. V článku se dozvíte, jak zjistit kdy u vás Eon zapíná nízký tarif.

Energetická společnost Eon

Energetická společnost Eon patří v Česku mezi největší energetické společnosti. Mezi další velké energetické společnosti v ČR patří ČEZ a Pražská energetika. Eon má převahu zejména na Moravě, kde vlastní i distribuční síť. Ale jako dodavatele si ho může zvolit každý v České republice.

Eon: vysoký a nízký tarif

Během většiny dne vám běží klasický tarif. Ten se nazývá vysoký tarif. U tohoto tarifu platíte za odběr spotřebované energie plnou cenu. Elektřina je dnes drahá a tak se snaží stále více lidí na elektřině nějakým způsobem ušetřit. V tom jim může pomoci i nízký tarif, kdy pak platíte v tomto období za elektřinu o hodně nižší ceny.

Eon nízký tarif: Jak zjistit čas zapnutí ?

Je třeba si zjistit kdy Eon zapíná nízký tarif zrovna u vás. Není to tak, že by se zapínal v celé České republice stejně, v každé oblasti je rozdílný čas zapnutí. Aby jste to mohly zjistit, tak potřebuje znát buď povel HDO nebo kód RHDO.

Je to možné provést na url adrese:
http://www.eon.cz/srv/www/qf/cs/ramjet/houseHold-HDO-lowTariffValidity?region=bv

Po zadání klikněte na Potvrdit. Zobrazí se vám pak, kdy u vás bude pásmo nízkého tarifu. Je to rozdělo na pracovní dny (pondělí až pátek) a na víkendy (sobota, neděle). Jsou tam uvedené přesné časy, kdy je u vás spouštěn nízký tarif. V těchto časech můžete tedy výrazně ušetřit při spotřebování elektrické energie.

Je však počítat i s tímto:

Časové vymezení platnosti nízkého tarifu může být v průběhu dne operativně změněno při současném zachování celkové délky jeho trvání a podmínek příslušné sazby.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Přečti si také

Close
Close