Ostatní

Dražba nemovitostí v exekuci

Dražba nemovitostí v exekuci probíhá v tom případě, kdy dlužník opakově neplatí splátky úvěru, půjčky či hypotéka. A dražba je nemovitostí je poslední řešení jak si může věřitel vymoci peníze z půjčky nazpátek.

Dražba nemovitostí v exekuci nabízí levné byty a domy

Dražba nemovitostí v exekuci je možností pro lidí, kteří hledají levné bydlení Dražby s exekucí se konají v pravidelných intervalech a organizuje to exekutoská komora. Na dražbě nemovitostí s exekuce si můžete pořídit byt či rodinný domek o hodně levnějši, než normálně. Má to však i svá rizika.

Dražba nemovitostí v exekuci – jaké tam jsou ceny

Dražba nemovitostí v exekuci probíhá tak, že každá nemovitost je znalcem na nemovitosti ohodnocena. Dle této odhodní ceny se pak určuje vyvolávací cena, které tvoří na první podání 2/3 ceny nemovitostí. Pokud se neprodá při prvním podání, tak se vyvolávací cena přiště snižuje na 1/2 ceny nemovitosti. Při dluhém podání si tedy můžete koupit nemovitosti již hodně levně.

Kdo všechno navštěvuje dražby nemovitostí v exekuci

Stále více lidí navštěvuje dražby nemovitostí, které byly získané v exekuci. Najdete tam obyčejné lidi, realitní makléře, investory atd. Dražby se může zůčastnit každý, je třeba však vždy zaplatit určitou zálohu. Dražby probíhají docela rychle a rychle se jde na další dražbu.


Foto: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přečti si také
Close
Back to top button