Recenze

DPD – recenze

Když si objednáváte cokoliv z jakéhokoliv e-shopu, často máte na výběr některého z mnoha dopravců. Pryč jsou ty časy, kdy balíky vozila výhradně státní Česká pošta. Dnes na našem území operuje i řada soukromých přepravců. A jedním z nich, který podle mne také patří k těm spolehlivým a ráda ho využívám, je společnost DPD.

Kurýři DPD vozí všechny možné typy zásilek.

Mnoha lidem jednotliví soukromí přepravci relativně splývají a je jim celkem jedno, který z nich jim balík doručí. Podstatné je, že ho doručí, a to včas, v pořádku a ideálně s úsměvem na rtech. Pakliže si k přepravě zvolíte právě DPD, myslím, že se nespletete. Alespoň z vlastní zkušenosti mohu říci, že jejich kurýři jsou spolehliví, a když oznámí, že přijedou, tak také skutečně přijedou. Nikdy se mi nestalo, že by byla zásilka poškozená, že by byl jakýkoliv problém s předáním či s placením a kurýr také nikdy neměl problém těžkou zásilku donést až tam, kam jsem potřebovala – i kdyby to bylo jen za vrata. Takže z vlastní zkušenosti tohoto dopravce hodnotím pozitivně a co se týká dopravy objednaných zásilek, nemohu mu nic vytknout. Balík jsem přes něj nikdy nikam neposílala, takže v tomto ohledu mohu jen těžko hodnotit.

Pozitiva i negativa

Jak už jsem uvedla, má vlastní zkušenost je veskrze pozitivní. Když kurýr balíček převezme, ráno oznámí pomocí SMS zprávy svůj příjezd i s očekávaným časem dopravení zásilky. Balík se ostatně dá sledovat i pomocí webu přepravce, takže člověk skutečně ví, kdy dorazí a co se s ním v předchozích dnech dělo. Ovšem má zkušenost není výhradní, protože existuje dost lidí, kteří si na tohoto přepravce stěžují a nejsou s jeho službami spokojeni. Možná jde jen o výjimky, možná za to může nespolehlivý kurýr, kterého jeho práce nebaví a dělá ji nepoctivě – možná jde o širší problém a velké vytížení společnosti, která třeba někdy zkrátka nestíhá doručovat včas. Každopádně se ozývají hlasy, že na balíček můžete čekat týden i déle, původně objednané doručování na domovskou adresu je nenadále společností zrušeno a balík je doručen do depa DPD, kde si ho zákazník musí vyzvednout, případně existují stížnosti na infolinku, kde se domluvíte leda s automatem, nikoliv reálným člověkem.

Vždy je co zlepšovat

Závěrem se dá říci, že DPD má jistě ještě co zlepšovat a zatím nepatří na celém území republiky k nejlepším dopravcům. Když máte štěstí na lokalitu, objednaný balíček vám přijde včas a v pořádku. Když ne nebo se setkáte s nepříjemným kurýrem, je o problém postaráno. Věřím, že do budoucna se na tohoto dopravce budou objevovat už jen pozitivní reakce, protože se poučí nespokojenými zákazníky. A když ne? Já osobně si stěžovat nemohu a je na každém člověku, aby si to jednou vyzkoušel a pak se rozhodl, jestli mu stojí znovu zato objednávat přes DPD nebo volit jiného dopravce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close