Investice

Do čeho investovat

Dochází vám inspirace do čeho investovat ? V dnečním článků najdete spoustu tipů na zajímavé investice. Nabízím vám pouze zajímavé investice.

Investovat může každý

Hodně lidí si mylně myslí, že investovat mohou pouze bohatí lidé. Ale investovat musíte i když máte málo peněz, jinak nebudete prostě bohatí. Nějaké škudlení peněz na spořícím účtu vám peníze spíše ubírá. Přesněji vám je požířá inflace. Je třeba si najít takové investice, které vám mohou nabídnout zajímavé zhodnocení. Pokusíme se vám níže dát nějaké tipy na zajímavé investice.

Do čeho tedy můžete investovat ? Jednotlivé tipy

Pojďme si postupně projít jednotlivé možnosti do čeho můžete v dnešní době investovat:

  • vlastní podnikání – vlastní podnikání je podle mě vůbec nejlepší investice. Výnost ovlivňujete hlavně vlastními schopnosti. A může vám to přinést z dlouhodobého pohledu obrovské zhodnocení vašich peňez. Ideální je vybudovat takové podnikání, které na vás nebude přímo závislé.
  • dividendové akcie – jsou akcie stabilních firem, které vyplácejí dividendy. Dividenda je určitý podíl na zisku. Pokud tedy držíte akcii firmy, která vyplácí dividendu, tak máte právo na dividendu. Hodně dividendových akcií je i na České burze. Například ČEZ, Philip Morris ČR, Fortuna atd.
  • nákup orné půdy – každým dnem mizí z planety další orná půda. Stavíme sklady, obchody a další věci. Orné půdy je stále méně. Navíc orná půda je v Česku hodně levné, 1 hektar orné půdy koupíte i pod 100 000 Kč. Ceny v EU jsou hodně vyšší. Z dlouhodobého pohledu půjde orná půda hodně nahoru. Navíc orná půda má tu výhodu, že vám ochrání peníze před inflací.
  • garáže ve městech – zajímavé může být zakoupit garáže ve velkých městech, kde je problém s parkováním. A tyto garáže pronajímat lidem za měsíční pronájem. Můžete si tak vybudovat zajímavý pasivní příjem bez práce.
  • internetové stránky – můžete nakoupit internetové stránky a na těchto internetových stránkách, budete poté prodávat různé druhy internetové reklamy. U této možnosti je však důležité, aby jste tomu rozuměly. Můžete vám to opět přínést zajímavé zhodnocení.
  • nemovitosti – v dnešní době není pronájem nemovitostí už tak zajímavý jako tomu bylo dříve. Ale pokud nakoupíte nemovitost levně, tak vám pronájem můžete generovat pěkné pasivní příjmy.
  • investování do začínajicích firem – u začínajicích firem je velká šance, že její hodnota bude hodně růst. Často se však stane, že firmě se nemusí dařit. Vyžaduje to také určité zkušenosti a správnou volbu.

Dolů pod článek do komentářů můžete přidávat další tipy do čeho investovat v dnešní době. Ideální nějaké další investice, které vám mohou generovat pasivní příjmy.


Foto: Pixabay

One Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přečti si také
Close
Back to top button