Vzory

Dlužný úpis vzor

Dlužný úpis vystavuje dlužníků. Dozvíte se co by měl takový dlužný úpis vlastně obsahovat a můžete si také stáhnout vzorový dlužný úpis ve formátu .doc.

Dlužný úpis

Dlužný úpis je vlastně takové písemné prohlášení o dlužné částce. Dlužný úpis vystavuje dlužník. Proto dlužný úpis je určité písemné potvrzení, že došlo k půjčení peněz. Dlužný úpis může být i ústní podobu, ale to nedoporučuji. Protože pak je velmi těžké to nějakým způsobem dokázat. Vždy tedy raději volte písemnou formu dlužného úpisu.

Co všechno by měl obsahovat dlužný úpis ?

Uvede se přesně od koho jste si peníze půjčit. Uvede se jméno, kompletní adresu. Pak se přesně uvede částka, která byla půjčena. Musí se uvést také jakým způsobem mají být peníze vráceny a hlavně do jakého data mají být peníze kompletně zaplaceny. V některých případech je možné vyhotovit i určitý splátkový kalendář. Uvede se také adresa druhé strany a uvede se kdy a kde byla smlouva sepsána. V dlužném úpisu může být uveden i ručitel.

Dlužný úpis vzor ke stažení zdarma

Dlužný úpis vzor je ke stažení například na této stránce ZDE!. Je ve formátu .doc a to vám pak umožnuje velmi jednoduché úpravu této vzorové smlouvy. Stači si pak dlužný úpis vytisknout a vyplnit tam údaje, které tam ještě případně chybějí.


Foto: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button