Půjčky

Dlužníci jako fyzické osoby – jména

Za dlužníka je považován ten, kdo daný závazek nezaplatil v požadovaném termínu. To je do data splatnosti. Takových osob je v České republice velká spousta. Neplatiči, kteří vám mnohdy mohou způsobit problémy jen tím, že na ně vůbec narazíte.

Každého tak nepochybně zajímají dlužníci jako fyzické osoby. Jména lidí, jež mají vůči různým společnostem nebo dokonce státu jakékoliv dluhy. Pakliže jim totiž poskytujete například služby libovolného typu, můžete poměrně rychle naletět a dlouhou dobu z nich dostávat požadované finance.

Jak bojovat s všudypřítomnými dlužníky?

Dlužníci jako fyzické osobyRecept na tento segment lidí není až tak jednoznačný. V každém případě byste neměli podceňovat význam veřejných částí registru neplatičů. Bohaté databáze, jež vám v mnohém napoví o tom, zda s konkrétní fyzickou osobou obchodovat a spolupracovat či nikoliv.

Dlužníci jako fyzické osoby – jména, získáte hned několika možnými způsoby.

  • Specializované internetové portály
  • Seznamy neplatičů zdravotních pojišťoven
  • Centrální evidence úpadků
  • Insolvenční rejstřík
  • ARES

Platební morálku si lze ověřit také prostřednictvím databází, jako je CCB – Czech Credit Bureau, a.s. nebo Bisnode Česká republika, a.s.

Za podrobnější informace si připlatíte

Pakliže konkrétního dlužníka v podobě fyzické či právnické osoby chcete prolustrovat skutečně do nejmenšího detailu, musíte se připravit na určité poplatky. Veřejné databáze zobrazují pouze omezené množství informací.

Toužíte-li přistupovat k internějším údajům, můžete to provést například přes některý online registr u specializovaných poskytovatelů těchto služeb.

V každém případě dlužníci jako fyzické osoby – jména, dohledáte poměrně jednoduše. Vedle jména a příjmení vám poslouží také IČ daného živnostníka. Nepodceňujte tyto databáze a obcházejte podobné lidi velkým obloukem.

One Comment

  1. chtela bych vymazat s insolovence dluzniku co mam proto delat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Přečti si také

Close
Close