Vzory smluv ke stažení zdarma

Darovací smlouva na nemovitost vzor

Chcete někomu darovat nemovitost ? Pak by jste měly sepsat darovací smlouvu na nemovitost. V článku najdete vzorovoou darovací smlouvu na nemovitost.

K čemu slouží darovací smlouva na nemovitost ?

Darovací smlouva na nemovitost se používá v případech, kdy chcete nemovitost někomu přenechat zdarma. Tedy mu jí jako věnujete darem. Nejčastěji se tak děje v rámci rodiny. V případě nemovitosti musí být darovací smlouva nutně písemná, jinak by to nebylo platné.

Vzorová darovací smlouva na nemovitost: co musí obsahovat ?

Darovací smlouva na nemovitost musí obsahovat informace jak o tom kdo daruje, tak o tom kdo bude obdarovaný. Darovací smlouva na nemovitost musí také obsahovat formulku, že je uzavřena podle podle §628 a následujících občanského zákoníku. Musíte přesně specifikovat o jakou nemovitost se jedná, tedy včetně pozemku. Do smlouvy se mohou uvést i věcná břemena. Na konci je důležité datum a místo podpisu smlouvy. Darovací smlouva musí být také podepsaná oběma stranami.

Darovací smlouva na nemovitost vzor ke stažení zdarma

Darovací smlouva na nemovitost vzor je k dispozici například zde!. Stačí tedy ve Wordu změnit vaše údaje a můžete smlouvu vytisknout a pak už jen dojde k doplnění darovací smlouvy na nemovitost a podpisu samotné smlouvy.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close