Student

Dálkové studium na farmaceutického asistenta

Existuje řada oborů, k jejichž vykonávání nemusíte mít vysokou školu a někdy dokonce ani střední školu. Stačí, když jste manuálně zručný a nebo máte dostatek praktických zkušeností, stejně jako znalostí. Ale jsou obory, k jejichž vykonávání zkrátka musíte předem vystudovat školu, která vás na vaši budoucí profesi připraví. Někdy je nutné denní studium, někdy stačí jen to dálkové. To má řadu výhod, ale také nevýhod.

Diplomovaný farmaceutický asistent se může uplatnit různě.

Pokud se někdo chce stát farmaceutickým asistentem, nejspíš už předem tuší, co tato práce obnáší. Mnoho lidí to ale neví, proto si to nejprve osvětlíme. Pokud studium tohoto oboru ukončíte úspěšně, je z vás diplomovaný farmaceutický asistent hrdě u svého jméěna nesoucí titul DiS. Zaměstnání si pak můžete hledat v jakékoliv lékárně, stejně jako v prodejnách a na pracovištích, kde se zabývají prodejem a další manipulací s léčivými rostlinami, zdravotnickými potřebami a podobně. Tito profesionálové také mohou hledat uplatnění v různých laboratořích zaměřených na léčiva, stejně jako na lékařských, přírodovědeckých a podobně zaměřených fakultách.

Kde studovat

Existuje hned několik škol, kde obor nazvaný diplomovaný farmaceutický asistent můžete vystudovat. Jedná se o obor nesoucí kód 53-43-N/11 a studuje se na vyšších odborných školách. Tento obor vymysleli a pomohli stvořit ředitelé středních zdravotnických škol v České republice, kteří měli pocit, že přesně tohle v tuzemsku chybí. Studenti se zde naučí vše, co potřebují znát k práci ve farmaceutickém průmyslu – zjistí vše potřebné o léčivech, jejich vydávání, manipulaci s nimi a také o jejich přípravě. Toto studium není vůbec snadné, protože v sobě snoubí mnoho poznatků z medicíny, kombinovaných s nutnými poznatky o moderních technologiích používaných při přípravě léčiv.

Druhy studia

Farmaceutickým asistentem se můžete stát díky klasickému dennímu studiu, které je tříleté a docházíte při něm na přednášky a semináře na zvolenou vyšší odbornou školu. Mnohé instituce ovšem nabízejí možnost vystudovat tento obor i kombinovanou formou, tedy dálkově. To má výhodu zejména v tom, že probíhá jen ve formě víkendové docházky a student tedy při něm zvládne i pracovat. Studium trvá taktéž tři roky a do školy při něm dorazíte obvykle na pět víkendů v každém studijním období. Podstatné ovšem je, že kromě studia v samoté škole musíte počítat i s praktickou částí, která vám zabere podstatně více vašeho času.

Nutná praxe

Při studiu tohoto oboru musíte absolvovat i praktickou část, a to ať už studujete denní formou či tou kombinovanou. To znamená, že reálně docházíte do lékáren (nejčastěji těch fungujících v rámci českých nemocnic), kde se učíte praktické práci farmaceutů. To ovšem leckdy nelze o víkendech, takže si musíte na praxi udělat čas v pracovních dnech. Kromě toho mnohé školy své studenty vodí na různé kongresy, výstavy, přednášky a další akce související s jejich oborem (ty leckdy nejsou povinné, ale načerpáte na nich mnoho zajímavých a přínosných informací).

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Přečti si také

Close
Close