Reklamní články

Co obnáší půjčka se zástavou nemovitosti?

Půjčit si peníze není v dnešní době nic zvláštního. Mezi nejčastější druhy úvěrů patří hypotéky nebo neúčelové půjčky od bank. Současný finanční trh ale nabízí i jiné druhy půjček, které mají oproti klasickým bankovním půjčkám jisté výhody. Představme si zajímavý typ a sice půjčku se zástavou nemovitosti.

Půjčka se zástavou je dostupná téměř pro každého

Půjčky se zástavou nemovitosti byly dlouho oblíbené v zahraničí – zejména v USA a konečně se dostaly i na český trh. Jedná se o typ půjčky, kterou poskytují nebankovní instituce. Půjčky na zástavu mají tu výhodu, že jsou dostupné téměř pro každého, protože při jejich vyřizování není potřeba dokládat příjem. Pokud chcete půjčku získat, musíte být vlastníkem nemovitosti, protože právě nemovitostí za půjčku ručíte.

Transparentně a bez vysokého úroku

Hlavní výhodou je fakt, že nebankovní půjčka se zástavou nemovitostí může mít výhodnější podmínky než půjčka, kterou nabízí banka. Je ale velmi důležité najít solidní instituci, která půjčky na zástavu nabízí. Mezi nejlepší patří ACEMA Group, jejíž půjčka s ručením nemovitostí byla označena za Nejdůvěryhodnější nebankovní úvěr v České republice. ACEMA Group nabízí půjčky se zástavou nemovitosti bez registru – někdy je tento typ půjčky nazýván také jako americká hypotéka. U společnosti si můžete půjčit 100.000 Kč až 5.000.000 Kč a to se splatností až na 20 let. Zajímavé je, že společnost poskytuje velmi nízký úrok ve výši 7,99% p.a., využít můžete i mimořádných splátek nebo předčasného splacení bez sankcí. K vyřízení půjčky se zástavou budete potřebovat platný doklad totožnosti, výpis z katastru a doložení faktu, že jste vlastník nemovitosti.

Pozor si dejte na…

Pokud si zařizujete nebankovní půjčku, dejte si dobrý pozor na to, od koho si půjčujte. Ne všechny nebankovní instituce totiž nabízí férové jednání. Dopředu si například zjistěte všechny podmínky a chtějte vidět i smlouvu. Vy si také dobře promyslete, jestli budete schopni půjčku řádně splácet. Pomoci vám k tomu může například mzdová kalkulačka, která slouží k výpočtu čisté měsíční mzdy při běžném pracovním poměru.


Foto: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button