Co dát pod vířivku
Pořídit si domů, na terasu nebo na zahradu vířivku je sen mnoha z nás. Když si ji ale koupíte, zjistíte, že sen o pohodovém relaxu je opředen mnoha starostmi, prací s údržbou a také přemýšlením, co dát pod vířivku.
Teoreticky pod vířivku nemusíte dávat vůbec nic. Pokud si pořídíte kvalitní vířivku s pevným dnem a umístíte ji do interiéru, nijak jí to vadit nebude. A pokud ji umístíte ven na rovný povrch (například na dlažbu), také to nemusí být na škodu. Ale faktem je, že vířivka je na tom podobně jako bazén – vyžaduje mít pod sebou nejen rovný, ale také pevný povrch. Ten musíte před usazením vířivky zbavit i těch nejmenších nečistot, aby nedošlo k poškození dna. A i proto je lepší vymyslet něco, co dát pod vířivku – pro klid vaší duše a větší bezpečí dna vířivé vany.
Co dát pod vířivku?
Možností, co dát pod vířivku, existuje spousta. Stačí podívat se na internet a budete žasnout, co všechno se dá vymyslet. A možná ani nemusíte kupovat žádnou speciální podložku a doma na půdě nebo v garáži najdete vhodný typ podložky, který pod vířivku sedne a zajistí její bezpečí. Při výběru podložky pod vířivku byste se ale měli řídit několika zásadami – podložka by měla být pevná, aby se časem nezačala rozpadat a nepoškodila ji tíha napuštěné vířivky; měla by být voděodolná, aby ji voda neničila a podložka nezačala plesnivět (starý koberec tak není nejvhodnější); měla by být měkká, aby na ni vířivka dobře dosedla a byl to pro ni jakýsi ochranný polštářek.
Podložky pod vířivku
Co tedy vybrat pod vířivku? Může jít o tenkou plachtu, která by měla kopírovat tvar vířivky. Může jít i o polystyrenovou podložku, případně pěnovou podložku. Dobré jsou také gumové podložky pod vířivku – tyto tři typy navíc skvěle zabraňují pronikání chladu od země a zbytečnému ochlazování vody ve vířivce.
Podložka v balení
Pozitivním zprávou je, že většina vířivek (tedy aspoň těch nafukovacích) má podložku už v balení. Nemusíte tedy složitě vymýšlet, co dát pod vířivku, ale jednoduše pod ni umístíte přibalenou podložku a na ni postavíte vířivku. Díky tomu ušetříte čas i peníze. A pokud by se vám přece jen zdálo, že přibalená podložka pod vířivku je moc tenká, nekvalitní a tak dále, můžete si v kamenné prodejně s vířivkami nebo přes internet koupit podložku podle svého gusta.
Co pod vířivku nepatří?
Jak už jsme naznačili výše, levné a vodou nasákavé podložky se sklonem k plesnivění nejsou dobrým řešením. Kolem vířivky totiž často bývá mokro, je ve vlhkém prostředí – nemluvě o tom, pokud je umístěna venku a na případném dešti. Takže jakýkoliv koberec rovnou zamítněte. Variantou může být speciální venkovní koberec, ale i ten se hodí spíš na terasu než pod vířivku. A stejně tak byste ani neměli pomýšlet na to, že vířivku podsypete pískem – ať by byl sebejemnější. Písek pod vířivku nepatří, a to z toho důvodu, že se může odplavit vlivem deště a vířivka pak stojí nestabilně. A stejně tak pod vířivku není vhodná ani samotná tráva. Pokud ji postavíte na trávník, určitě pod ni dejte pevnější podložku, protože tráva podmáčená silným deštěm nebude vířivce dělat dobře.
Jak vybrat vířivku?
Vybrat dobře, co pod vířivku, nemusí být nijak složité. Ale jak vybrat samotnou vířivku? Vyrábí se jich tolik a v tolika cenových relacích, že nemusí být snadné rozhodnout se pro tu pravou. Ideální je začít podle ceny a vašich finančních možností. Pak se dívejte i na hloubku vody ve vířivce a také na počet osob, které se do ní mohou vejít. Dále se zajímejte o funkce vířivky. A opominout byste neměli ani materiál vířivky a výrobce – od známých a zavedených výrobců můžete očekávat kvalitnější výrobky, snazší možnosti reklamace i servisu. U vířivek stejně jako jinde platí, že přespříliš šetřit se nevyplácí.
Foto: Pixabay