Praktické

Co dát do tomboly

Tombola je oblíbenou součástí různých společenských akcí. Milují ji malí a velcí a vyhrát v ní můžete ledacos. A možná i proto, že je výhra otázkou štěstí, má tombola tolik příznivců. Ale co dát do tomboly, pokud ji pořádáte právě vy?

Co dát do tomboly?

Vyhrávat v tombole je zábava a je to i příjemné. Lístek do tomboly je obvykle poměrně levný (typicky stojí pár desetikorun), ale výhry přitom mohou být víc než zajímavé a výrazně hodnotnější než cena lístku. Bývá přitom ale pravidlem, že každý lístek do tomboly není výherní. A tak se těm, kdo tombolu pořádají, jejich vložené peníze snadno vrátí – tedy pokud prodají všechny lístky.

Co dát do tomboly?

Dalo by se říct, že do tomboly můžete dát v podstatě cokoliv. Ale skladbu výher byste měli přizpůsobit nejen věku účastníků dané společenské akce, ale i typu akce. Jiné ceny je proto třeba dávat do tomboly pro děti, jiné pro dospělé. Jiné složení má tombola na mysliveckém plese, kde se tradičně vyhrává i zvěřina. Takže při přemýšlení o tom, co dát do tomboly, se zamyslete nad tím, jak je tematicky zaměřená vaše akce a kdo na ni přijde.

Tombola pro děti

Pokud pořádáte dětskou akci s tombolou, měli byste při zvažování, co dát do tomboly, myslet především na hračky. Vhodné je nedávat jen čistě holčičí a čistě klučičí výhry, protože nikdy nevíte, jaké dítě získá výherní lístek – a chlapeček například z panenky nebude zrovna nadšený. Ideální je dávat do tomboly plyšové hračky, stavebnice, puzzle, míče, létající talíře, hrnečky, bloky, pastelky, omalovánky a tak dále. Zkrátka cokoliv, co děti mohou prakticky využít, s čím si mohou hrát a co je potěší.

Tombola pro dospělé

A co dát do tomboly pro dospělé? Tady máte výběr ještě širší. Mohou to být různé kuchyňské potřeby od hrnečků přes podnosy až po misky. Může to být drogerie, kosmetika nebo různé prakticky využitelné předměty do domácnosti (kbelík, smetáček s lopatkou, mýdlenka…). Mohou to být potraviny a nápoje – potěší káva, čaj, pivo, sušenky… Sáhnout můžete po příslušenství pro mazlíčky, drobných kouscích oděvů (rukavice, šála, čepice…). Obvyklé jsou také různé ozdobné a dekorační předměty. Zkrátka, můžete tam dát cokoliv, co uznáte za vhodné.

Kde vzít výhry do tomboly?

Uspořádat tombolu je zábava. Ale člověka, který ji pořádá, bude pravděpodobně stát hodně peněz. Všechny výhry totiž musí nakoupit – a nemá jistotu, že pak prodá tolik lístků do tomboly, že se mu utracené peníze vrátí. Proto je lepší sehnat si pro tombolu sponzory. Firmy se rádi tombol účastní a dávají do nich své reklamní předměty. Je to pro ně skvělá forma reklamy a vy tak do tomboly můžete získat spoustu různých zajímavých výher – od nálepek přes propisky až po kšiltovky. Vše s firemními logy, ale to výhercům obvykle vůbec nevadí.

Tematické tomboly

Pokud pořádat tombolu na mysliveckém plese, můžete ji naplnit různými předměty, o kterých jsme se zmiňovali výše. Ale stejně tak se očekává, že mezi hlavní výhry bude patřit zvěřina – od koroptví přes zajíce až po divočáka. Na takové tombole proto obvykle spolupracují sami myslivci.
Další variantou, jak získat výhry do tomboly, je vyrobit je. Leckdo vyšívá, háčkuje, maluje nebo jinak tvoří. A právě takové výhry jsou do tomboly úplně ideální.

Za kolik prodávat tombolu?

Možná zvažujete i další věc – nejen, co dát do tomboly, ale i za kolik prodávat lístky do tomboly. Dřív se prodávaly za desetikorunu i méně. Ale ceny se během pár let razantně zvýšily, a tak se podražily i lístky do tomboly. Jejich cenu byste měli určit podle toho, kolik peněz potřebujete získat z prodeje – aby se vám vrátily náklady nebo abyste vydělali. Dnes už není nijak neobvyklé, když lístek do tomboly stojí třeba i 50 korun. Ale stejně tak by kupující měli vědět, kolik lístků z celkového množství je výherních – aby si jich od vás nenakoupili třeba deset a žádný přitom nevyhrával. I drobná výhra potěší víc než žádná.


Foto: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button