Nakupování

Ceny potravin v Dubaji

Dubaj je pro mnohé z nás synonymem luxusu a tak raději při výběru dovolené tuto destinaci vynecháme. Mimo ceny za ubytování a letenky nás mohou odrazovat také naše obavy z cen potravin. Není ale důvod. Ceny potravin jsou srovnatelné s tím, na co jsme zvyklí, a stejně jako tady, tak i v Dubaji záleží, kde budete nakupovat případně jakou restauraci navštívíte.

Na úvod

Domácí měnou ve Spojených arabských emirátech je emirátský dirham, jež je označován zkratkou AED a dělí se na 100 filsů. Aktuální kurz vůči české koruně činí cca 6 Kč za 1 AED.

Vzhledem k tomu, že je Dubaj turistickým centrem, v obchodem je možné využít platbu v eurech či dolarech. Vždy se ale vyplatí mít nějaký obnos dirhamů při sobě.

Oproti ČR jsou ceny vždy uváděny bez DPH. Důvod je ten, že ve Spojených arabských emirátech žádné DPH není.

Kolik stojí jídlo?

Jak již bylo zmíněno, ceny potravin se oproti cenám v ČR nijak výrazně neliší. Některé potraviny lze dokonce sehnat levněji. Jde samozřejmě o ty lokální, jako jsou ryby a mořské plody.

Pokud se rozhodnete vyrazit do Dubaje, ale váš rozpočet na další výdaje včetně jídla bude omezený, pak se nebojte, že byste hladověli. Levně a příjemně můžete pořídit potraviny na tamních tržištích nebo v obchodních domech.

Neboje se ochutnat také jídla v pouličních stáncích. Mezi oblíbené patří tzv. šavarma (pita chléb naplněný jehněčím nebo kuřecím masem, zeleninou, dresingem atd.). Pokud dáváte přednost bezmasému jídlu, pak se nabízí falafel (smažené kuličky cizrny s pita chlebem, zelennou a jogurtovou omáčkou). Obě jídla můžete sehnat v průměru za cenu 6 dirhámu, což je 36 Kč.

Jestliže si nebudete jistí, zda u daného stánku jídlo koupit, pak se nabízí návštěva některého z „globálních“ fast foodů např. Subway, Mc´Donald, KFC atp., kde za menu dáte v průměru kolem 150 Kč.

V případě, že se budete chtít rozmazlit, můžete navštívit některou z restaurací. Na výběr zde máte z indické, pákistánské či marocké kuchyně. Na své si přijdou i stoupenci kuchyně francouzské, italské nebo ruské. Cena večeře v restauraci se pohybuje od 500 Kč výše.

Přehled cen potravin

Zdroj: www.dovolenaceny.cz

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close