Cestování

Ceny potravin na Sicílii

Léto je sice už nenávratně za námi, ale přesto si ještě můžete udělat báječnou dovolenou. Jedním z míst, kam se dá vyrazit v každém ročním období, je italský ostrov Sicílie. To je velmi malebné místo, kde můžete strávit pohodový čas odpočinkem, turistikou i poznáváním místní kultury.

Sicílie není jen jeden ostrov, najdete tu toho mnohem víc.

Někdo si na dovolenou zařídí all inclusive, a tak se o jiné jídlo nemusí starat – vše má v ceně pobytu ve svém hotelu, případně si i v hotelovém resortu kupuje další drobnosti, jako je káva či něco dobrého na zub. Ale existuje spousta lidí, kteří si vyrazí na dovolenou, ovšem nemají tolik peněz na all inclusive, a tak se (alespoň částečně) živí sami díky vlastním nákupům a třeba i vaření. Proto je dobré už předem vědět, jaké jsou tam, kam se chystáte, ceny. Pokud je vaší vysněnou lokalitou Sicílie, prozradíme, na co se můžete připravit a kolik peněz si tedy musíte vzít s sebou.

Základní potraviny

Ať už si celkově vaříte během celého pobytu sami nebo si chcete skočit do supermarketu nebo třeba na nějaké místní tržiště pro nějakou drobnost, vždy se hodí znát místní ceny, ať pak nejste u pokladny nepříjemně zaskočeni. V každém případě platí, že ceny na Sicílii jsou o něco nižší než v samotné Itálii, a to i když pod Itálii patří. Liší se také podle typu obchodu, do kterého zamíříte. Ale zásadní je, že musíte mít čím platit. Jelikož Itálie patří do Evropské unie, tak Sicílie také, tudíž je zde možné platit eury. Pokud nemáte hotovost, ve větších obchodech uspějete i s platební kartou.
A jaké jsou tedy průměrné ceny potravin?
Chléb pořídíte od 2 do 5 eur za kilo
těstoviny se pohybují v cenách od 0,6 do 4 eur za kilogram
rýži zakoupíte za 1 až 1,5 eura za kilo
mouka stojí od 0,3 do 0,6 eur za kilo
cukr vás vyjde na 0,9 až 1,5 eur za kilogram
sůl nakoupíte za 0,13 až 0,7 eur za kilogram
olej vás vyjde na 0,8 až 8 eur za litr (záleží na typu rostlinného oleje)
mléko běžně stojí od 0,5 do 1,2 eur za litr
vejce (6 kusů) pořídíte nejčastěji od 0,5 do 1 eura
jogurty nakoupíte od 0,25 do 1,5 eura
šunka vás bude stát (dle typu) od 0,8 do 2,5 eura za deset dekagramů
sýry pořídíte (opět dle konkrétního typu) od 0,5 do 1,5 eura za deset dekagramů
párky vycházejí na 3 až 6 eur za kilo
kuřecí maso stojí od 2,5 do 9,5 eur za kilogram (záleží na typu masa)

Nápoje

Jistě si během pobytu aspoň občas koupíte i něco k pití, proto je vhodné znát předem i jejich ceny nápojů. Ty se samozřejmě různí i podle toho, kde si je kupujete – v supermarketu, hotelu či na pláži.
Minerální balené vody vycházejí na 0,2 až 1,2 eur za 1,5 litru
džus (jeden litr) se prodává od 0,75 do 1,5 eur
sladké limonády typu Sprite, Fanta, Pepsi atp. stojí od 1 do 2,5 eur za litr
kávu espresso koupíte od 0,9 do 1,3 eura
cappuccino zakoupíte od 1,2 do 1,5 eura

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Přečti si také

Close
Close