Počítače

Aplikace UI systému přestala pracovat

S počítači se čas od času vyskytnou problémy, které vyřeší pomalu jen „ajťák“. Ale v dnešní době, kdy většina z nás má chytrý telefon, nás často dokážou zaskočit i tyto přístroje. Jelikož vyžadují časté aktualizace a jejich software je také relativně složitý, někdy se zkrátka něco nepovede a telefon přestane fungovat. Ti, kdo mají telefon s Androidem, se tak často setkávají s chybovým hlášením, že „aplikace UI systému přestala pracovat“. Jenže co s tím?

Řešení potíží není příliš jednoduché.

Pokud čekáte zaručenou radu jako – zapněte a vypněte telefon a všechno bude zase v pořádku, musíme vás zklamat. Jakmile na vás zasvítí tato hláška, budete nejspíš v koncích a sami si nepomůžete. Pouhý restart telefonu nepomůže. Pakliže se chyba objevila v některé aplikaci, tak nepomůže ani restartování této aplikace. Zkrátka je tam něco špatně. Nemá přitom cenu vyjmenovávat tady různé druhy chyb, které vám mohou přivodit právě toto chybové hlášení, protože jich je nespočet. A ještě horší je, že leckdy tato chyba znemožní jakékoliv fungování telefonu.

Připojte telefon k počítači

Pokud se chcete s chybovou hláškou „aplikace UI systému přestala pracovat“ zkusit vypořádat sami, tak se v první řadě pokuste připojit váš chytrý telefon pomocí kabelu k počítači (nezáleží na tom, zda k notebooku či stolnímu počítači). Počkete, dokud se zařízení vzájemně nenaleznou a na monitoru počítače (nejčastěji ve složce „Tento počítač“) vyhledejte váš telefon, načež rozklikněte jeho ikonu. Nyní máte přístup nejen k médiím, která v mobilu máte uložená, ale dokážete se dostat i do jeho systému. Pokud se toho už teď bojíte, raději nic neměňte, protože byste si mohli fungování telefonu narušit ještě víc. Poradí vám zkušenější přátelé, případně oslovte autorizovaný servis. Pakliže si na to troufnete, zkusíme vám poradit. Ale pokud rady nezafungují (což se může stát), stejně vám nezbude nic jiného, než servis navštívit.

TWRP

Velmi častou radou, jak se vypořádat s chybou UI systému, je instalace TWRP neboli TeamWin Recovery Project. Jelikož je to program určený pro přístroje s operačním systémem Android, můžete si ho snadno najít na Google Play a stáhnout si tuto aplikaci přímo do svého telefonu (potažmo do počítače a pak pomocí kurzoru myši přetáhnout do příslušné složky telefonu). Po otevření této aplikace se vám zobrazí základní menu – install, wipe, backup, restore, moun, reboot. Podle některých rad je vhodné telefon takzvaně „rebootovat“, což se vám zde přímo nabízí. Pokud vyzkoušíte vše, co je v nabídce, a chyba se stále objevuje, zkuste to ještě jinou cestou.

ROM

Zatímco paměť počítače se nazývá RAM, jiným a starším typem je takzvaná ROM. Jde o elektronickou paměť, která je v zařízeních (v našem případě telefonech) uložena už od výrobce a je v ní mimo jiné nahrán takzvaný firmware, tedy jakýsi program, který by měl zajišťovat správnou funkčnost přístroje. Variantou na ostranění hlášky „ aplikace UI systému přestala pracovat“ je tak nainstalování nové ROM (je možné najít ji přímo na webu a stáhnout odtud).

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close