Reklamní články

5 tipů jak si výhodně sjednat online půjčku

Když potřebujete peníze, nemusíte nikam chodit. Moderní doba dovoluje, že si během několika minut vyřídíte úvěr z pohodlí domova. Je to výrazná úspora času i peněz v případě, že sjednání neuspěcháte a budete postupovat chytře. Jak na to? Jak odhalit, že s vámi poskytovatel nehraje „špinavou hru“?

 

  1. Půjčujte si jen tolik, na kolik máte

Mnohé nabídky jsou lákavé a bez ručitele či prokazování příjmu nabízí třeba i 500 000 korun. Nenechte se zlákat vidinou rychlého zisku peněz. Uvažujte střídmě a počítejte. Je zodpovědné si půjčit jen tolik peněz, kolik zvládnete v pohodě splácet. Jak zjistíte pro vás optimální výši splátky? Spočítejte si příjmy a odečtěte od nich všechny výdaje. Výsledek jsou peníze „navíc“, které se dají využít na splátku.

 

  1. Pečlivě si vyberte

V České republice působí desítky bank a společně s nimi nebankovní společnosti. Banka nabízí klasickou půjčku, kontokorent a kreditní kartu, mezi specifické produkty nebankovní společnosti patří půjčka ihned na účet. Každý z produktů se hodí pro něco jiného, půjčka na vyšší částku pokryje třeba nákup automobilu, kreditka a kontokorent fungují jako finanční rezervy, rychlá levná půjčka zase vyřeší finanční tíseň.

 

  1. Srovnávám!

Máte-li vybrán druh, podívejte se na pujcka.co, zde najdete srovnání půjček. Porovnejte výhodnost, u bankovních produktů se řiďte hodnotou RPSN. Vyjadřuje, kolik navíc za rok zaplatíte. U nebankovních vás musí zajímat výše poplatku.

Peníze

 

  1. Jak si zlevnit nebankovní půjčku?

Některé společnosti nabízí půjčení peněz zdarma. Pátrejte po této možnosti a využijte ji. Je to dobrá příležitost, jak si princip nebankovního půjčování vyzkoušet.

 

  1. Opravdu si musíte půjčit?

Každá půjčka v sobě skrývá riziko, že se dostanete do problémů a nebudete schopni splácet. Nebezpečnost dokazuje fakt, že v ČR je přes 700 000 exekucí. Než začnete jednat, zastavte se a přemýšlejte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close