Reklamní články

3 tipy, jak vyjít od výplaty k výplatě

Máte každý měsíc problémy vyjít s penězi? Poradíme vám pár osvědčených receptů.

Problémy s rodinným rozpočtem? Nevěste hlavu, podobné věci řeší prakticky každá druhá česká domácnost. Je však třeba poučit se z vlastních chyb a jednat zodpovědněji, protože jinak žádné peníze neušetříte. Pokud nevycházíte s penězi, cílem číslo jedna není navýšení příjmů, ale hlavně selekce výdajů. Některé totiž jsou takřka zbytečné a je třeba přemýšlet, kam vaše peníze vlastně přesně půjdou…

Odkládejte si desetinu z příjmů stranou

Nenadálé výdaje přicházejí a odcházejí, musíte je ale vyřešit – a to co nejdříve, jinak vás zasáhnou hned dvakrát. Nejlepším řešením bude, když si každou desátou vydělanou korunu odkloníte do rezerv a použijete vždy, když přijde podobná finanční nouze. A vlastně to ani nemusí být nějaká pokuta nebo nedoplatek za dodávky energií. Klidně může vypovědět službu lednička nebo pračka, což bohužel znamená další několikatisícovou investici, která navíc opravdu nepočká. Dobrým řešením může být samozřejmě i půjčka do výplaty, ale proč nemít své vlastní úspory vždy po ruce?

Peníze do výplaty

Pozor na poplatky, v bance i jinde

Poplatky působí na první pohled celkem nevinně, ale když si sečteme měsíční výdaje za provoz bankovního účtu a kreditní karty, určitě nás trochu zamrazí. Šetření totiž začíná u desetikorun, musíte mít o všem detailní přehled. Zapisujte si každý výdaj do notýsku, veďte rodinné účetnictví v osobním PC, možností je tu hodně. Zrušte také kreditní karty a přejděte do banky, která vám nebude účtovat každou maličkost.

Výdaje za elektřinu lze hodně omezit

Úsporné LED žárovky, notebook místo stolního počítače, nové spotřebiče do kuchyně s výrazně nižší spotřebou elektřiny. Přesně to jsou malé krůčky, jak ušetřit další a další peníze. Nenechávejte rozsvíceno v místnosti, kde zrovna nikdo není, místo cesty autem nebo MHD se na kratší vzdálenost spíše projděte pěšky – a radost bude mít i vaše zdraví.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close