Platební karty

Zrušení a výpověď kreditní karty

Pokud chceme aby došlo ke zrušení kreditní karty, tak je potřeba podat písemnou výpoveď kreditní karty. Kreditku tak zrušíme.

Jak vlastně fungují kreditní karty ?

Kreditní karty se staly v posledně době hodně oblíbenými. Nabízejí je jak banky, tak také nebankovní společnosti. Díky kreditní kartě si lidé mohou nakupovat zboží v obchodech na dluh. Výhodou tam určitě je, že je tam určité bezúročné odbobí a po tuto dobu si tak můžete půjčit zadarmo. Když však to období bez úroků skončí, tak začnou vysoké úroky. Ale kreditní karta podporuje život na dluh a většina lidí si nakonec uvědomí, že je lepší žít na to na co mám a nekupovat si věci na dluh. Kreditku pak chtějí zrušit a zbavit se jí tak.

Jak zrušit kreditní kartu ?

Pokud jsme se rozhodly, že chceme opravdu zrušit kreditní kartu, tak je většinou nutné vyhotovit písemnou výpověď kreditní karty. Vždy je důležité si také přečíst obchodní podmínky vaší kreditní karty. Způsob výpovědi kreditní karty se pak může dosti lišit. A je to třeba udělat tak, jak je to u vaší finanční společnosti.

Výpověď kreditní karty: zdarma nebo s poplatkem ?

Ve většině případů je vypovězení kreditní karty zdarma a nemusíte tedy platit žádné poplatky. Ale hlavně u nebankovních společností se můžete někdy setkat s tím, že za zrušení kreditky budete muset zaplatit určitý poplatek. Pokud nebyla kreditní karta aktivovaná, tak je to vždy zdarma. Dříve dokonce společnosti rozesílaly finanční společnosti a čekaly kdo si kreditku aktivuje.

Zbavení se kreditku

Když už jsme se zbavily kreditky, tak můžeme začít žít opět tzv. za svoje. A to je vždy více příjemné. Naučte se hospodařit s penězi takovým způsobem, aby jste si nemusely na nic půjčovat, ale spíše ještě vytvářely dostatečně finanční rezervy na horší časy. Každý měsíc by vám tedy měly nějaké peníze zbývat.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Přečti si také

Close
Close