Platební karty

Úvěrová karta

Úvěrová karta je častěji známá pod názvem kreditní karta. Řekneme si jak fungují a jaké jsou její hlavní přednosti, ale také hlavní nevýhody.

K čemu je úvěrová karta?

Úvěrová karta funguje tím stylem, že máte u finanční instituce sjednaný určitý úvěrový rámec. Úvěrový rámec říká, kam až můžete jít do mínusu. Úvěrová karta se využívá k placení v obchodech jakoby na dluh. Až právě do výše úvěrového rámce. Úvěrová karta je v České republice docela oblíbená a hodně lidí je vlastní.

Úvěrová karta a bezúročné období

U úvěrových karet je výhodou, že je tam bezúročné období. Tedy koupíte si něco na dluh a pak začíná běžet bezúročné období. Toto bezúročné období může být až 40 dnů. Po toto období neplatíte finanční insituci vůbec žádné úroky a půjčujte si tak peníze úplně zdarma. Ale po skončení tohoto bezúročného období by vám začaly naskakovat pěkně vysoké úroky, je třeba tedy kreditku správně využívat.

Výhody úvěrové karty

Výhodou úvěrové karty je, že si můžete při správném použití půjčovat peníze vlastně úplně zdarma. Je třeba být vždy disciplinovaný a to se nedá o každém říci. Navíc u úvěrových karet jsou různé bonusy, kdy vám část plateb vrací nazpátek. V tom případě pak můžete díky kartě i vydělávat nějaké peníze. Tyto bonusy jsou k tomu, aby co nejvíce lidí využívalo kreditní karty.

Nevýhody úvěrové karty

Mezi nevýhody úvěrové karty patří vysoké úroky po skončení bezúročného období. Navíc vás úvěrová karta učí žít na dluh, což také není ideální. Každý by si měl koupit pouze to na co má a nic si nekupovat na dluh. Místo kreditní karty může využít klasickou debetní kartu k vašemu běžnému bankovními účtu.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Přečti si také

Close
Close